Čtenářka AnteaX vzpomíná, jak jí rodiče četli pohádky, když byla malá. S tatínkem to byla největší legrace, protože si příběhy vymýšlel... A ještě další věci najdete v příspěvku od AnteaX.

Takové vzpomínky máme na celý život, myslím, že je úžasné dětem číst. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá AnteaX, a přeju krásný den.


Pohádky miluji a neodmyslitelně u nás doma patří k vánoční pohodě :-) Nemám děti, kterým bych je vyprávěla. Když ale přijedou moje neteře, ráda jim nějakou pustím a dívám se s nimi. Mojí nejoblíbenější pohádkou jsou Tři oříšky pro Popelku a pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Když jsme byli s bráchou ještě děti, večer nám mamka často četla knížku O pejskovi a kočičce, knížky Eduarda Basse, různé české pohádky i básničky. To se nám pak krásně usínalo... Největší legraci jsme měli, když nám večer měl něco číst taťka. Ten si nakonec nějaký příběh vymyslel, zakomponoval do něj i lidi ze sousedství a část naší rodiny, takže z toho vznikla jedna velká sranda a my jsme se řehtali, až nás bolelo břicho :-)

Myslím, že spoustu pohádkových příběhů má v sobě i hluboké morální poselství. V současných moderních pohádkách ho nenacházím. Dobrou volbou jsou pro mě i fantasy příběhy, jako např. Nekonečný příběh. Není to vysloveně pohádka, ale nakonec zvítězí dobro nad zlem a v člověku zůstane skvělý pocit, že by chtěl, aby to tak bylo i v reálném světě.

AnteaX

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Pohádky včera a dnes

  • Máte rády pohádky? A vaše děti?
  • Znají vaše děti klasické pohádky? (Perníkovou chaloupku, Smolíčka...)
  • Čtete dětem pohádky před spaním?
  • Jakou pohádku jste měla v dětství ráda?
  • Co myslíte, jsou dnešní pohádky horší než dřív?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Za chvíli se dozvíte, kdo získá knížku Sexy vrásky a velké lásky, kterou napsala India Knightová (nakl. JOTA).

obal

Reklama