Ačkoli sociálním sítím čtenářka Átéčko dlouho odolávala, dnes je jejich zastáncem. Proč? Seznámila se tam s velice příjemnými skupinami lidí. A když někoho nemusí, prostě ho zablokuje...

Další názor do mozaiky k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Átéčko. Sociální sítě jí pomohly seznámit se se zajímavými lidmi.


Sociálním sítím jsem dlouho odolávala, protože slovní spojení sociální síť mi evokovalo úplně něco jiného. Tmavý dav před poštou, kam si chodí lidé vybrat měsíc co měsíc složenky se státními příspěvky.
Pak mi začaly chodit maily, že mě kdosi zve na Netlog, nebo facebook. Na první z jmenovaných jsem se ze zvědavosti přihlásila a zjistila, že tam být nechci. Je to snad seznamka, nebo něco takového a i když jsem profil smazala, stále chodí nabídky...
Ale facebook je něco jiného. Koukala jsem synovi přes rameno, jak si psal s kamarády a založila si profil taky. Zpočátku se nic nedělo, jen jsem nerozuměla těm srdíčkům, hrám, šťouchancům. Pak jsem se naučila je ignorovat, nebo blokovat.
Teď jsem ráda, že tam profil mám. Seznámila jsem se s velice příjemnými skupinami lidí.Lidé, co pěstují orchideje, mají smysl pro humor, trpí migrénou, nebo chovají boxery. Ale taky jsem v malých skupinkách, které jsou uzavřené nebo tajné. V nich jsou lidé, které spojuje něco, co ostatní nechápou.
Mimo jiné jsem ve skupině mladých žen, (což mi lichotí) z nichž mnohé vyznávají islám. Zvláštní je, že i když tam nejsou pouze muslimky, vládne tam tolerance a humor. A co mě na tom hodně těší, s několika z nich jsem se již osobně seznámila.
Taky jsem na facebooku našla své bývalé spolupracovníky, spolužačky a kamarády, kteří se časem vytratili mého života.
Když mě někdo na FB otravuje, tak si ho zablokuji. Takových lidí není hodně, ale jsou. Jsem moc ráda, že jsem tam našla i mnohé ženy-in.
Takže já jsem PRO sociální sítě.

Atéčko

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. 8. 2012: Vy a sociální sítě

  • Kolik času trávíte na sociálních sítích?
  • Stalo se vám někdy, že jste virtuální svět upřednostnila před reálným?
  • Které sociální sítě vám nejvíc vyhovují - kde vás to nejvíc baví?
  • Pomohla vám někdy v těžké životní situaci virtuální sociální síť?
  • A ublížila vám někdy?

Když se řekne sociální sítě, každý si okamžitě vybaví Facebook, Twitter, Linked-in, Nyx, někdo další třeba i ŽENU-IN.cz či jiné portály, kde vznikají sevřené virtuální komunity. Mě dnes zajímá, jak trendu používání sociálních sítí podléháte vy, milé čtenářky, a jak důležitou roli hrají ve vašem životě? Své příběhy mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 14. 8. 2012 do 15.00 hodin. Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku (který jistě pomůže rozvinout vaši reálnou sociální síť), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem je tentokrát zábavná hra od firmy Albi: Člověče na ex!

A pozor: Každá čtenářka, která odkaz na svůj dnešní zveřejněný příspěvek umístí na FB a upozorní mě na to e-mailem, získá odměněnu 1.000 extra bodů do srpnové části naší věrnostní soutěže!

hra

Reklama