Už je to rok, co jsem na mateřské dovolené, a musím se přiznat, že jsem celé léto snila o tom, jak si vyrazím na houby. Ale co s ročním synem, když není hlídání? Do nosítka už se nevejde (při jeho váze bych si strhla záda) a jezdit s kočárkem po lese si neumím představit, ale risknu to. A výsledek? Prima víkend s kamarádkou, její stejně starou dcerkou a dva košíky plné hub.

houby4

Jsem pro každé dobrodružství! O to víc, když jsme si na konci srpna naplánovaly s kamarádkou výlet s dětmi do lesa, protože jsme chtěly houbařit. Jednoho dne jsme naskládaly kočárky do auta a vyrazily na Vysočinu, kde má chalupu. Hned v sobotu brzy ráno jsme natěšené vyrazily s dětmi do lesa.

houby3

Vytipovaly jsme si jedno místo, kde by mohly růst. Zaparkovaly jsme na kraji lesa, kde zrovna z auta vystupovala čtveřice houbařů. „A ježíš, Pražáci,“ utrousili poznámku na naši adresu, ale my se tomu jen zasmály. Hub je přece všude dost a pro všechny! A taky, že ano.

Děti se nám ale náš plán snažily nejdříve zkazit. Ne a ne usnout. Cesta lesem také nebyla úplně bez problémů, výmoly, kaluže, štěrk a kořeny stromů... Ale po půl hodince ježdění po výmolech jsme je uhoupaly, mezitím jsme ještě stihly sbírat první úlovky podél lesní cesty. Jakmile děti usnuly, zaparkovaly jsme je na rozcestí a rozutekly se do lesa, kočárky jsme měly ale pořád samozřejmě v dohledu.

houby

Jaká to byla nádhera. Sluníčko nad námi, v lese klid a hub, že by se daly „sbírat kosou“! Našly jsme pravé hřiby, křemenáče, praváky...

Milé Ženy-in, vyrazte do lesů, fakt rostou! Jestli rády houbaříte tak jako já a váš milovaný protějšek nemůže jet s vámi, domluvte se s kamarádkou. Není nic tak uklidňujícího jako chodit po lese a dýchat čerstvý vzduch.

A co jsem chtěla svým příspěvkem sdělit? Buďte akční maminkou, vyměňte dětské hřiště za lepší dobrodružství... :)Krásné babí léto!

houby

Reklama