Doma cukroví nepeče čtenářka s nickem PBD. Zato chodí péct již tradičně k mamince - společnými silami cukroví napečou i snědí...

Hromadné pečení cukroví praktikuje čtenářka PBD...


Dobrý den,

tak se beze studu a upřímě přiznávám, že sama doma cukroví nepeču. Ale ne že bych o tuto činnost byla ochuzena, to zas né:) Vždy v ten pravý čas (jak mamka zavelí:) se u ní všichni sejdeme a pečeme jak o život:) Je jasné, že všechno cukroví naráz prostě upéct či promazat nejde, a to z rozličných důvodu -ale i tak pomáháme mamce co nejvíce to jde a jednoho pomocníka má mamka k ruce vlastne non-stop-a tím je náš taťka. Je to nejen zdatný ochutnávač, ale i vybarný promazávaš, namačkávač, vykrajovač, vyklepávač:) Takže cukroví společnýma silama napečeme i sežereme:)

A které mám nejraději? Težko říct, všechno cukroví podle mamčiných receptu je na 1*. Ale pravdou je, že prvně mizí krémové a nakonec zůstavají pracny. Ale zas uplný ignorant, co sám doma nepřipraví ani kousek cukroví, to nejsem. Já doma peču nepečené:) Nepečené cukroví je dobré a hlavně nemusím trnout hrůzou, že bude málo upečené či spálené. V nejhorším případě(u mě by se to mohlo stát:) bych měla na plechu jak nedopečené cukroví, tak spalené. Njn, já to prostě nemám „ve voku“ jako mamina či táta.

A jestli pečení cukroví už začalo? Nezačalo. . ale lehký rozjezd mamina plánuje na tento víkend a příští tam jedeme, tak prý budeme péct jak vzteklý. Už ted vím, že mi bude špatně, protože to ochutnávaní dá zabrat a asi se bříšku nelíbí, že mám rada i syrové těsto. Asi si řeknete, že jsem prase -ale musím podotknout, že upřímné a roztomilé prasátko:)

Koblížky peču, ale ne na Vánoce, ale o Masopustu či prostě jen tak, když je chuť. A vánočka - tak tu budeme mít od babičky -voňavou, z láskou pečenou a už teď se mi honí sliny na to, až si ji dám s „kakalem“ :)

Přeju všem pohodové pro(pře)žití předvánočního běsnění:)

PBD

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil slíbeným dárkem, totiž balíčkem Hera máslová příchuť a knížkou Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama