Novinky

Když mám noční, moc nejím

I čtenářka malinke-kote nám popsala, jak jí během dne. Poslední dobou má pořád noční, a to režim jídla nedodržuje. A je to znát. Více v dalším příspěvku.

Moc Vám děkuju za příspěvek, milé malinke-kote. Přeju Vám, ať máte co nejméně nočních a můžete jíst tak, jak chcete. Hezký den.


Přeji všem pěkný den,

na dnešní téma jsem se rozhodla něco rychlého a krátkého napsat. Než jsem začala chodit do práce, měla jsem pestrou denní stravu. Dle potřeby jsem měla možnost se najíst a každý den měla snídani, oběd i večeři. Mezitím také nějakou malou svačinku. Vždy když jsem se vzbudila tak jsem se hned nasnídala a udělala si čaj, který mám ráda a alespoň jednou denně jsem si ho musela dát. Tak jako někdo si zase dává ranní kávu i během dne. Já kávu nepiju, jenom někdy si dám rozpustnou a nebo latte z tassima.

Ještě před obědem jsem si dala něco malého. Třeba jenom chleba a nebo nějaké ovoce. Poté jsem každý den měla teplý oběd na který jsem měla čas si ho i uvařit. K večeru zase nějaký ten chléb a k večeři buď si něco rychlého uvařím a nebo třeba zbytek z oběda. Teď už je to vše úplně jinak a na teplé obědy ani bohužel nemám čas.

Když mám ranní tak se normálně jako každý den nasnídám i nasvačím v práci, ale teplý oběd? No tak ten jenom někdy, když mám chuť po práci něco uvařit. Ano je možnost v práci si dát oběd, ale pro mě je to strašně brzy. Nejsem zvyklá mít teplé jídlo v půl jedenácté dopoledne a ještě potom jít v jedenáct zase pracovat. S plným žaludkem se těžko pracuje. Když mám odpolední tak to mám každý den teplý oběd neboť mám čas si něco dobrého uvařit a tak v práci už potom v šest hodin na teplé jídlo nechodím. A když mám noční? No tak to opravdu katastrofa. Přes den spím a v noci pracuji. Zrovna dnes už mám pátou noční a ještě dvě mě čekají. Já snad při noční jim jenom večer když si to tak vezmu. Večer odejdu do práce, ve dvě hodiny máme svačinu tak to se najím. Potom v půl sedmé když dorazím domu tak se jdu osprchovat a jdu si lehnout. Musím vstávat dopoledne kvůli Beníkovi abych ho vyvenčila. Jsem vzhůru tak do těch dvanácti až jedné hodiny, to se tak trochu akorát tak odreaguji a jdu si zase lehnout na chvíli než přijde manžel z práce. Takže nemám pomyšlení ani na to abych uvařila něco teplého a ani abych si něco k jídlu vzala. Sem tam si něco malého vezmu, ale to musí být abych měla opravdu hlad. Když přijde manžel z práce tak občas mi něco uvaří tak trochu něco teplého sním, ale to není tak často, protože jdeme většinou nakoupit a v pět si zase můžu jít na chvíli lehnout než odejdu do práce. Takže od té doby co pracuji tak nedodržuji vůbec pravidelně jídlo, tak jak jsem dodržovala před zaměstnáním.

Jinak co se týká poslední otázky zda teplé jídlo jednou denně stačí, tak já si myslím že ano. Je důležité aby člověk měl alespoň jednou teplé jídlo a já to bohužel už dva a půl měsíce nedodržuji, což je znát. Když jsem byla menší měla jsem problémy s váhou. Ne proto, že bych nejedla ale proto že jsem mohla jíst cokoliv ale nepřibrala jsem. Od té doby co jsem s manželem jsem byla ráda, že se konečně povedlo překonat nemoc štítné žlázy a dokázala jsem přibrat přes 10 kg. Teď bohužel jak nemám každý den teplé jídlo a pracuji tak jsem opět shodila za ty dva a půl měsíce 2-3 kg. Budu to muset zase nějak dohnat.

Užijte si dnešní den i když to vypadá venku už pomalu na podzim

malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak jíte přes den?

 • Jak jíte po celý den?
 • Dodržujete pravidelné a menší dávky?
 • Dáváte si ráno vydatnou snídani?
 • Jíte teplý oběd?
 • Nebo máte radši teplou večeři?
 • A co svačiny?
 • Co si myslíte o tom, že jedno teplé jídlo denně stačí?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, která z vás získá dárek: knížku Svět na pánvi (Roman Dolejš, nakl. Smartpress) a balíček od firmy Maggi (ochucovadlo Vegga, Maggi Nápady a Nudle z pánve).

jid

   
19.09.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [3] MaVy [*]

  malinke-kote — #2 to nebylo myšleno zleSml23 chodící kostra se říká hubeným lidem a v některém ve svých dřívějších komentářích, nebo článcích jste psala,že jste bývala hodně hubená a nešlo Vám přibrat ale jezte si jak chceteSml24

  superkarma: 0 21.09.2013, 18:06:26
 2. avatar
  [2] malinke-kote [*]

  MaVy — #1 nějak nerozumím vašemu komentářu Sml80 proč  chodící kostra? já jsem nikdy jako chodící kostra nechodila a ani chodit nehodlám ... určitě nebudu vážit kolem 30 kg i když při noční moc nejím a po práci jíst nemohu ... před spaním se nemá správně jíst a já ani před spaním nikdy jíst nechci. Nedělá to dobře ... a při té noční šlo o to, že nejím teplé jídlo ne že celý den nejím vůbec nic ... ano nejím tolik ale něco malého zobnu, jen ne tak jak to bývávalo vždy před zaměstnáním, kdy jsem jedla ráno, dopoledne, odpoledne a i k večeru .... při noční to ani nejde když skoro celý den prospím když mám 6 dní v kuse noční .. sobotu prospím, neděli odpočívám a v pondělí zase mohu jít na odpolední do pátku, pak zase na ranní od pondělí do pátku a noční zase od znovu od neděle do soboty ranní Sml80

  1. na komentář reaguje MaVy — #3
  superkarma: 0 20.09.2013, 11:20:02
 3. [1] MaVy [*]

  najezte se po příchodu z práceSml16 jíst se musí,jinak budete zase chodící kostraSml22

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #2
  superkarma: 0 19.09.2013, 21:28:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme