Čtenářka ekleinovka si kávu užívá. Zavzpomínala na člověka, který nikdy nepil kávu ze svého, kterého se s kolegy snažili vypéct, ale nakonec vypekl on je. Díky ekleinovko za Váš příspěvek.

Krásný letní den se sluníčkem na obloze.
Káva dopita,oči otevřené, s bystrou myslí je to na štíru,ale přece jen napíšu dnes pár řádků.
Slovo káva ve mně evokuje libý pocit - těším se na ni, umím si ji vychutnat, neuvěřitelně mi voní a dokáže mi na chvíli rozpumpovat moje tělo i myšlenky.
Můj ranní rituál spočívá v tom, že s očima zalepenýma,s vlasy jako vrabčí hnízdo a v noční košilce letím do kuchyně a zapínám varnou konvici. Ráno piju rozpustnou, dám si pořádné dvě lžičky do svého snídaňového hrnku a už se těším, až polknu první doušek této voňavé tekutiny.
Oči se mi rozzáří,vlasy učešu, z košilky přejdu do civilu a dám se do cvičení. To mi dodá ještě lepší náladu a můžu uvítat nový den.
Dříve jsem dobíhala do práce, teď marodím a tak mám větší pohodu si rozvrhnout den podle sebe. Automaticky zapínám noťas, přejdu do obýváku, pustím zprávy a k tomu si vychutnám další kávu. Tentokrát espresso.
Trošku odbočím. Kávu jsem se naučila pít až v práci. Dříve mi nijak nechutnala, pouze její vůně mne lákala čím dál více.
Tak mne chlapi v projekci překecali a jednoho rána mi už voněla na stole. Sladila jsem nejprve čtyřmi kostkami. Postupně jsem ubírala a teď už doma vůbec nesladím. Espresso ale ano.
Dříve se pil klasický turek, skládali jsme se na něj všichni, až na jednoho kolegu. Ten vypil během dne takové množství kafí, až jsme se podivovali, že mu to nedělá obtíže. Ale on, známý šetřílek, pil ,,do zásoby.“ Nikdy kafe do práce nepřinesl, nikdy nepřispěl. Už nás štval. Tak jsme na něj ušili boudu. My si udělali klasiku a vedle stála sklenička z Tuzexu se zahraniční ,,super kávou.“ Do ní totiž kolega nasypal rozemletou meltu , ochutil ji pepřem a ovoněl skořicí. Samozřejmě jsme plni napětí a škodolibosti očekávali, jak zareaguje. Kávu si uvařil, voněla a on ji s klidem vypil a ještě si pomlaskával.
Do týdne byla sklenka prázdná. Ještě se dožadoval,kdy bude další. :)). Samozřejmě, že kolega mu ji donesl znovu. A ještě několikrát mu naplnil tuzexovou sklenku meltou. Pak už přešel na naši klasiku, kterou komentoval se slovy: ,,Co je to za blebajz!“ Ale pil dále svoje množství. Nikdy nevynechal.
Takže vlastně nevím, kdo koho vlasně vypekl.
A vrátím se opět ke své denní dávce. Dávám 4-5 káv, vychutnávám si každý doušek. Jsem požitkář. pěkně pomaloučku a přes den nesmí chybět kousek sladkého. Dodám tělu kofein, cukry a hlavně dobrou náladu.
Jsou ovšem dny, kdy na ni nemám ani pomyšlení. To,když mám horečky nebo jiný vážnější problém. Je to indikátor mého zdraví.:)). Jakmile na ni dostanu chuť, vím, že je vyhráno a zase se poddávám jejímu pokušení.
Jsem kofeiňák, závislák a vůbec mi to nevadí. Naopak.
Co se čajů týče, piju je, chutnají mi, ale na kávu prostě nemají. Ta je pro mně number one !!!!!
A věrná jí budu i nadále.
ekleinovka


Pomalu končí téma dne: Co pro vás znamená káva, nebo čaj.

Za chvíli v 16 hodin jednu z vás, která přispěla odměním balíčkem výborných káv!

Reklama