Když vítr foukne ze strnišť a léto odchází, na spoustu lidí padá podzimní deprese. Na mě ne. Je to přesně ta doba, kdy miluji vycházky do přírody. Že to, co píšu, nesouvisí s tématem dne? Budu drobně oponovat… už jste si vyšli někdy v září nebo začátkem října někam ven? Myslím tím za město… do přírody. A dívali jste se pozorně kolem sebe??

 

Možná budu někomu připadat divná, ale já prostě tohle období miluji kvůli té neskutečné paletě barev, které příroda nabízí!! Když vystoupám tou „svojí“ polní cestou až nahoru k lesu, míjím cestou šípkové houští,  ze kterého se na mě jak červené korálky dívají zapomenuté šípky, míjím trnkový keř, jehož holé pichlavé větvičky zdobí temně modré bobulky… Když se otočím zpátky dolů do údolí, nebo se zadívám na lesy a remízky v protilehlém svahu… ta úžasná paleta hnědé, rezavé, vínové, zelené a žluté barvy, to, jak se ty barvy v naprosto jedinečné harmonii slévají a přecházejí jedna v druhou, mě prostě vždycky „ dostane“. Neznám nic krásnějšího!

 

Miluji barvy podzimu! Jsou balzámem na moji dušičku, jsou mojí soukromou duševní ozdravovnou, jsou to barvy, které převažují v mém šatníku a ve kterých se cítím nejlíp…

 

Hvenda


Milá Hvenda,

vobec ma neprekvapuje Vaša slabosť k jeseni. Máte pravdu, v tomto období je svet skutočne príjemne farebný :-)

Veľa umelcov dostáva práve v jeseni najviac inšpirácií. A čím to je? Samozrejme farbami a ich vplyvom na našu dušu. Ak inklinujete najviac k jeseni, je pravdepodobné, že ste tzv.jesenný typ, pre ktorý  sú špecifické práve farby, ktoré ste spomenula vo vašom milom príspevku.

 

Nezabudnite na dnešnú súťaž:

Barvy

 Máte ráda barvy?

Do jakých barev se ráda oblékáte?

Máte pocit, že barvy ovlivňují váš život, nebo jsou to jen názory psychologů?

Kterou barvu máte nejraději a kterou naopak nesnášíte?

Pište na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama