Pořídit si krbová kamna nebo dokonce otevřený krb není vůbec levná záležitost. Ale když už si takový luxus dopřejeme, nebudeme nosit dřevo v papírových krabicích a zametat plastovým košťátkem. Pořídíme si stylové pomocníky. Jaké?

Podzimní sychravo se nejlépe pozoruje z příjemně vyhřáté místnosti. Někdo otočí kolečkem na radiátoru, jiný si zapálí oheň. Asi mi dáte za pravdu, že druhá varianta je mnohem poetičtější. Praskání hořícího dřeva v krbu, nebo v kamnech dokáže vytvořit tu správnou, přívětivou atmosféru. Abychom udrželi pořádek, neobejdeme se bez pomůcek, které dodají styl.

 

Čtěte také:

Všechno chce své. Nejen krbové nářadí, ale vše, co potřebujeme k udržování ohně, může prostor kolem krbu stylově doladit. Pohrabáče, lopatky, kleště a smetáčky vyrobené v jednotném designu, působí uspořádaně a esteticky. 

Polínka úhledně narovnaná v přenosném, nejlépe kovovém košíku, budou nejen zdrojem příjemného a voňavého tepla, ale i hezkou dekorací.

A nejen to, kolem otevřeného ohně potřebujeme zábrany, aby odlétající jiskry, či úlomky hořícího dřeva zůstaly v ohništi, nebo alespoň v jeho bezprostřední blízkosti. K tomu slouží kovové paravány, které jsou nejen funkční a i pěkné na pohled. Pokud máte malé dítě, nebo domácí mazlíčky, určitě oceníte, že je zástěna či parván udrží v bezpečné vzdálenosti.

Foto: almarashop

Čtěte také:

 

Reklama