Styl

Když kosmetika nestačí... 5 nejčastějších plastických zákroků

I když máte pocit, že neustále a zcela marně zápolíte s přibývajícími vráskami, boj se stárnutím nevzdávejte.

krasa

Krása je sice pomíjivá, ale v dnešním moderním světě důležitá, a tak není nic špatného na tom, když se jí pokusíte uchovat co nejdéle. Možností je nespočet, v mnoha případech jsou ideálním řešením zákroky estetické chirurgie. Mezi nejčastější plastické operace patří těchto pět zákroků.

1. Zvětšení prsou (augmentace)

Tento zákrok patří u nás vůbec k nejčastějším. Každá žena, která se pro zvětšení prsů rozhodne, by měla od svého lékaře získat maximum informací. Prsní implantáty se vyrábějí v mnoha tvarech a typech, a tak umožňují individuální volbu pro každou ženu i každý typ operace. Vyrábějí se z velmi odolného materiálu a jsou plněné silikonovým gelem. Ten má paměťový efekt, to znamená, že po deformaci se gel vždy vrátí do svého původního tvaru. Díky tomu velmi věrně imituje přirozený prs. Na základě řady studií je průměrná životnost prsního implantátu cca 10 let. Lékaři doporučují ženám po operaci pravidelné kontroly v prsní poradně, kontrola je vhodná také po prudkém nárazu na prsy při autonehodě, sportu, pádech z výšky apod., kdy mohlo dojít k prasknutí pouzdra implantátu.

2. Operace očních víček

Operaci očních víček podstupují ženy i muži nejen z estetického hlediska, ale i z důvodů zdravotních a funkčních obtíží. S přibývajícím věkem totiž kůže horních očních víček ztrácí elasticitu, kůže více povoluje, vzniká kožní převis a ten může dosahovat až přes okraje víček. Tento nadbytek kůže je pak nejen neestetický, ale způsobuje i zdravotní problémy – větší únavu očí, pocit horšího vidění, zvýšené slzení či bolesti hlavy. Operace se provádí nejčastěji mezi 40-50. rokem věku, buď jen na horních, nebo jen na dolních víčkách, ale může se provést i na obou současně. Záleží na stavu víček, na vašem osobním rozhodnutí a samozřejmě na konzultaci s lékařem. Zákrok odstraní nadbytek kůže na horních víčkách, zlepší komfort vašeho vidění, a navíc získáte veselejší a více otevřený pohled, díky kterému omládnete. Operace dolních víček odstraní nevzhledné „pytlíky“ pod očima a otoky po únavě, nevyspání nebo delším spánku. Operace se provádí buď v místním znecitlivění nebo v tzv. analgosedaci, domů odejdete většinou již 2-4 hodiny po operaci.

3. Liposukce

Liposukce (odsátí tuku) je chirurgický výkon, při kterém provádíme snížení podkožní tukové vrstvy odsátím určitého množství tuku tam, kde dochází k jeho nadměrnému ukládání. Liposukce však není metodou, která snižuje nadváhu obézních jedinců. Liposukce také není vhodná pro redukci podkožního tuku na velkých plochách, kde není vytvořen tukový polštář (přední strana stehen, lýtka, nadbřišek, záda apod.), protože na kůži mohou v takovém případě vzniknout nepravidelné nerovnosti, které se pak obtížně odstraňují. Kvalita, kontraktilita a elasticita kůže je rovněž velmi důležitá pro výsledný efekt, při nedostatečné elasticitě a kontraktilitě, které se snižují s věkem, může zůstat kůže po výkonu povolená a povislá, proto je třeba zvážit i rozsah výkonu úměrně věku. Pro liposukci jsou vhodné zejména partie boků, podbřišek, stehna v oblasti kyčelního kloubu a pod hýžděmi a vnitřní strany kolen.

4. Minilifting

Problematiku stárnutí obličeje lze úspěšně řešit díky různým neinvazivním metodám s pomocí botulotoxinu, injekčních výplní apod. Obličej tak získá poměrně mladý vzhled, může vás však trápit povolená kůže v oblasti ústních koutků a dolní čelisti. Účinným řešením je pak operace obličeje tzv. minilifting, při kterém jsou oproti klasickému faceliftu rozsah operace i jizvy menší a hojení rychlejší. Ideální období pro operaci je mezi 40-50. rokem věku, kdy již kůže ztrácí elasticitu a projevuje se mírné, ale již viditelné povolení kůže. Během operace se odstraní nadbytky kůže v dolní polovině tváře a oblasti čelistního úhlu, dojde k vypnutí kůže a současně se posunou a zpevní podkožní struktury.

Operace se provádí v kombinaci místního a celkového znecitlivění. Do domácího ošetřování budete propuštěni druhý den po operaci.

5. Abdominoplastika

Abdominoplastika (plastika břicha) je operací, která řeší problém povislé kůže a povolené břišní stěny, jak tomu bývá nejčastěji po těhotenství nebo výrazném zhubnutí. Plastika břicha zpevní rozestouplé svaly stěny břišní, sníží podkožní tukovou vrstvu a odstraní nadbytky kůže. Abdominoplastika přináší dobré vzhledové i funkční výsledky, ale za cenu jizev, nutných k redukci přebytečné kůže. Jizva probíhá obvykle těsně nad ochlupením v celé šíři mezi oběma kyčelními kostmi. Je umístěna tak, aby byla pokud možno v celé délce kryta spodním prádlem. Tato jizva časem bledne, ale vždy zůstává a její kvalita je individuální. Malá okrouhlá jizva je i kolem pupku, která vznikne po přesazení pupku do nové pozice.
Součástí abdominoplastiky je nejenom odstranění přebytečné povislé kůže a, ale i zpevnění břišní stěny sešitím rozestoupených přímých břišních svalů. 

Slovo odborníka

primář MUDr. Dušan Záruba, Ústav estetické medicíny, www.uem.cz

„Pokud vás trápí jakékoli kosmetické vady a nedostatky, rádi byste je vyřešili, návštěvu kliniky estetické medicíny neodkládejte. V mnoha případech se totiž vyplatí přijít dříve než později.

V mladším věku je kůže ještě dostatečně pružná a dovoluje přistoupit k některým operacím s menším rozsahem jizev, které v pozdějším věku lze již obtížně provádět, protože požadovaný efekt nebude dostatečný. Při osobní konzultaci lékaře seznámíte se svými obtížemi a představami, získáte dostatek informací o možném řešení a konkrétním zákroku, jeho efektu, průběhu i rekonvalescenci. Zkušený odborník vám ale také může v tuto chvíli doporučit i jiné možnosti estetické medicíny a naopak navrhne operační zákrok až s odstupem času, kdy operace zaručí mnohem lepší a trvalejší výsledek.“

   
30.12.2014 - Krása - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Eva_CZ [*]

  DCOlga — #8Sml22 minuly tyden. To vis, musej to sem cpat furt dokola a tak nas zblbnout, ze se pujdeme nechat presit vsechny. Pak budeme vypadat stejne hnusne. Sml52

  superkarma: 0 30.12.2014, 17:54:46
 2. [8] DCOlga [*]

  Mám takový dojem, že tento článek tady už byl a autor pouze pozměnil datum.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #9
  superkarma: 0 30.12.2014, 17:15:26
 3. avatar
  [7] novinka [*]

  peetrax — #6víčka mám taky jednou v plánu, ale hlavně z důvodu estetických-protože to člověku nejsou vidět ani pořádně oči, kolegyně si někdy kolem 60tky nechala tenhle zákrok udělat a úplně se ji ten obličej rozsvítil celkověSml67

  superkarma: 0 30.12.2014, 12:26:59
 4. avatar
  [6] peetrax [*]

  Jednou tak maximálně oční víčka, a to jen v případě, kdyby to bylo ze zdravotních důvodů, ne z estetických.

  1. na komentář reaguje novinka — #7
  superkarma: 0 30.12.2014, 12:16:37
 5. avatar
  [5] Jandywoman [*]

  Jednou jsem ležela v nemocnici vedle cca 45-leté ženy, která podstoupila liposukci. Když jsi vzpomenu jak po zákroku naříkala a trpěla, .... Pamatuji se na větu, kterou řekla: " V životě už bych na to kvůli chlapovi nešla"

  Takže nevím jestli to tak blbě snášela jen ona, nebo jestli to fakt tak bolí. Já bych ale určitě nikdy na nic takového nešla.Sml23

  superkarma: 0 30.12.2014, 09:47:12
 6. avatar
  [4] Pentlička [*]

  Když tak nad tím přemýšlím, tak abych ve svém věku vypadala na 35, musela bych si nechat přešít všecko. Sml80

  superkarma: 0 30.12.2014, 08:55:02
 7. [3] prababka [*]

  I když máte nepěkný lipom , nechejte ho pěkně na místě. Po odstranění v celkové narkóze se mně akorát přesunul a chtěl by zase pryč.A opět anestézie naplno ? A kdo by za mě pak tady psal duchaplnosti a grafomansky se vyžíval? Každá anestézie dá mozku zabrat.

  superkarma: 0 30.12.2014, 07:56:52
 8. avatar
  [2] gerda [*]

  já si myslím, že pokud se na to člověk jednou dá, pak už nemůže přestat. Stále je co zlepšovat, že?Sml57 Takže za mě: NE.

  superkarma: 0 30.12.2014, 07:35:06
 9. avatar
  [1] reditelka [*]

  Ne že bych úpravy nepotřebovala, ale z nejrůznějších důvodů je neprovedu.Sml16

  superkarma: 0 30.12.2014, 06:37:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme