Čtenářka Tina5 je další, která se rozhodla přispět k dnešnímu tématu. A nemá vůbec jasno, koho bude volit. Ráda by našla cestu dobra, ale bojí se, že jsou jen cesty menšího zla. Souhlasíte s ní?

Existuje při volbách cesta dobra? Na to se ptá čtenářka Tina5...


Milá redakce,

taky mi spoustu věcí vadí. Někdy pomůže ty věci ignorovat, ale u voleb to asi není to nejrozumnější řešení. Letáky většinou házím do koše. Ty předvolební jsem pročítala. Jednak jsem si říkala, kolik to muselo stát peněz a druhá věc je, že všichni mají najednou patent na rozum a jak je zvolíme, bude ráj na zemi. Tak přemýšlím, proč už tady nebyl nebo není, vždyť u moci byli...

A nové tváře? Které? Předvolební kampaň je jen o slibech nebo očerňování protikandidátů. Nevím, opravdu nevím.  A když jsem zaslechla v rádiu cifry, kolik nás to bude stát, bylo mi z toho veliké smutno. Tady se konají sbírky ve škole, aby děti ze sociálně slabých rodin mohly vůbec chodit na obědy a takto se hospodaří s penězi daňových poplatníků. Kdo je za to zodpovědný?

Jednou, kdysi jeden pan farář řekl větu, že každý stát má takovou vládu, jakou si zaslouží. Od té doby se ptám, zda jsme opravdu tak špatný stát. Vždyť máme v historii tolik osobností, na které můžeme být opravdu hrdí a dnes nějak nevidím, nevím, kdo by nám měl vládnout a kudy jít..

A když se ptám, každý hledá cestu menšího zla. Cesta Dobra není?

Krásný prodloužený víkend a šťastné rozhodnutí dnes či zítra všem přeji.
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 25. 10. 2013: Volby 2013

  • Víte, koho volíte? Co konkrétně vás zaujalo na straně, kterou budete volit?
    (Nezávislé kandidáty a sdružení více stran berme pro účely rétoriky tohoto tématu jako jednu stranu, za kterou kandidují – prostě tak, jak je to na volebních lístcích.)

Otázka k dnešnímu tématu je jednoduchá, ale odpověď na ni už tak jednoduchá není. Dovedu si představit spoustu důvodů, proč se člověk rozhodne pro tu či onu stranu. A právě ten váš důvod mě zajímá! Máte ho vyargumentovaný, nebo volíte spíš pocitově? A volíte do poslanecké sněmovny stále stejně, nebo ne? Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mail (viz níže) do 25.10.2013, 15.30 hodin, a to v délce alespoň tohoto odstavce. Tedy pokud se chcete o své politické názory podělit s ostatními a zároveň mít šanci na krásný knižní dárek: Osobnosti českých dějin (Knižní klub).

Ostatně sám jsem v letošní volbě váhavec, třeba mě právě váš názor přesvědčí!

dejiny

Reklama