Píše ve svém příspěvku čtenářka s nickem Píďulka. Její chlapeček, který musel předčasně přijít na svět, vážil pouhých 745 g a měřil 33 cm. Díky péči lékařů na JIP v Krči se mu dnes daří dobře a je z něj krásný čiperný klučina, který dělá svým rodičům radost

Dobrý den všem, jsem moc ráda, že jste našli téma, které je pro mě jako ušité. Možná i touto cestou najdu nějakou přítelkyni, kamarádku, která má podobnou zkušenost jako já.

Můj příběh začíná velmi smutně. Ale věřte, má šťasný konec. Po třech marných pokusech o miminko jsem byla velmi zoufalá a smířená s tím, že jednou zůstanu sama - bez dětí. Manžela mám staršího a tak jsem svoji budoucnost začínala vidět velmi černě. V marném boji o narození potomka mi pomohl jeden bezvadný pán - primář nemocnice, kterému bych touto cestou chtěla poděkovat za všechno, co pro nás udělal. A nejvíce za to, že mi zachránil moje malé štěstí. Pokud mohu zmínit jeho jméno, jedná se o pana primáře Peterku v porodnici v Praze 4 - Krči.

Jako jeden z mála se mnou začal zabývat a zjistil, proč se mi nedaří donosit mimi. Když jsem otěhotněla, ihned nasadiil léčbu. Musela jsem si každý den píchat injekce na ředění krve. Začala jsem věřit v to, že se mi konečně narodí miminko. V 31 týdnu jsem šla na kontrolu - na biometrii plodu. Bohužel se ale zjistilo, že i přes léky se malý nevyvíjí tak, jak má a je velmi malý. Odpovídal cca 26 týdnu. Najednou šlo všechno moc rychle. Pan doktor mi sdělil, že je to na ukončení těhotenství. Znovu se mi zhroutil sen. Celá neštastná jsem důvěřovala pouze panu primáři, že udělá vše pro to, aby mi moje štěstíčko zachránil. Po třech dnech jsem musela na císařský řez.

Narodil se mi drobeček, který vážil pouhých 745 g a měřil 33 cm. Když jsem ho poprvé viděla, musím uznat, šla jem do kolen. Nikdy jsem takhle malé miminko neviděla. Po narození ještě shodil na 690 g. V inkubátoru začal boj o jeho život. Každý den jsem brečela a doufala, že si ho jednou odnesu domů. Po dvouměsíčním boji ten den nastal. Díky odborné péči všech lékařů, sestřiček a zdravotníků jsem si našeho Petříčka nesla domů.
Ze srdce jim patří můj dík. Bez nich bych nebyla šťastná jako jsem teď. Můj cvrček je plný života. Má spoustu energie. Sice je malý, ale o to živější. Dělá nám velkou radost. Je to malý bojovníček, který chtěl opravdu žít.

Přála bych všech nastávajícím maminkám, aby si nemusely prožít to, co já, ale i tak to za to stálo. Každé miminko si zaslouží šanci, ať už se narodí normálně, nebo jako půlkilový drobeček. Takže maminky, nikdy to nevzdávejte, ten boj a starosti za to opravdu stojí.

A pokud máte některá podobné zkušennost a jste z Prahy, ráda se s vámi sejdu. Můžeme si popovídat o našich malých zlatíčkách. Přeji vám všem krásný den a všem nedonošeným miminkám posílám pusinku.

A ještě jednou veliké DÍKY celému personálu na nedonošeneckém oddělení a JIP v Krči.

Vaše čtenářka Píďulka.

Na JIPce v Krči jsem si pobyla pár měsíců a důvěrně to tam znám. I když dnes už tam bude asi jiný personál než před jednadvaceti lety. I když možná paní doktorka Paulová a Mydlilová tam ještě jsou...

Máte také zkušenosti s „nedonošeňátky“, milé ženy-in? Máte takové doma? Z jaké váhy jste si ho „vypiplala“? Jak jste to všechno prožívali a jak se mu daří dnes? Napište nám svůj příběh, nebo vyjádřete svůj názor na dnešní téma.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama