Děkuji Ivo za váš dnešní příspěvek. V době, kdy jsem já byl malý, tak jsem na tom byl hodně podobně. Vesnice a nic jiného než fotbal. Dnes mají děti daleko více možností. A to je dobře! Dobře je i to, že můžeme řešit, co mají naše děti dělat, a ne to, jestli jim máme co dát k večeři!

Dnešní téma mě docela oslovilo, tak vám píšu můj názor.

Vyrůstala jsem na vesnici, kde byla škola malý obchod a jedna hospoda. Do lidovky to bylo 9 km a pěkný kus cesty pěšky. Protože jsem pěkně zpívala, tak mě tam maminka přihlásila, ale po půl roce jsem to dojíždění vzdala.

Bylo to nad moje síly a výsledek byl stejně nulový. Na naší škole téměř žádné kroužky nebyly. Takže jsem pak svůj volný čas trávila doma nad knížkama, nebo venku.

Dnes bydlím ve městě, kde je několik škol, jedna dokonce se zaměřením na sport a gymnázium i několik středních škol. A Lidová škola umění jen pár minut od mého bydliště.

Zatím mám děti docela malé. Tomášek má jen pár dnů a dcera má 6 let. I tak má ve školce několik kroužků, hraje na flétnu, cvičí gymnastiku a může chodit i do Angličtiny. Což jsem já ve školce zdaleka nemohla.

Podle mně je na nějaké závěry, čím se jednou budou mé děti zabývat příliš brzy. Až čas ukáže v čem budou šikovné a bude je bavit. Jestli sport. jazyky, kreslení,  zpěv,  nebo keramika.

Nejdůležitější je v dětství přihlásit do různých kroužků a po poradě s učitelem se může pracovat dál na talentu. Prostředky a zázemí na to moje děti mají. Nakonec ta volba co budou jednou dělat bude určitě na nich.

Rozhodně bych jim já nebo manžel nic nelajnoval několik let dopředu. Budu jen nezaujatý divák, který bude stát při nich a kdykoliv poradí .

Vždycky jsem si přála se naučit hrát na kytaru. Ale protože jsem neměla učitele, tak zůstalo jen o snění.

Třeba do té lidovky začne chodit moje dcera na hodiny hraní na kytaru a Tomášek bude hrát fotbal. Ale jestli bych dávala umění nebo sportu přednost říct nemůžu.

Když to člověku jde a je v tom dobrý, tak je to vždy správná volba.

Zdraví Iva
Text nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne: Čím chcete, nebo byste chtěly, aby vaše děti byly. Umělci, nebo sportovci?

  • Je to jinak u holčiček a u kluků.
  • Musela jste někdy volit u sebe, nebo u dětí? Jak?
  • Nebo se má nechat dítě být, ať si dělá, co chce? Opravdu vždy?
  • Těch možných podtémat je spousta a věřím, že na ně samy upozorníte.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním ještě dnes překvapením. Počítám, že přesně v 16.00.

Reklama