Rodina

Když Ježíšek nestíhá, pomáhá mu strejda

Úsměvná historka, kterou k dnešnímu tématu „dětské představy Ježíška" zaslala čtenářka Řeřicha, stojí rozhodně za přečtení! Zjistíte díky ní například, jak Ježíšek zvládá roznést tolik dárků.

Téma dne „dětské představy Ježíška" pomalu finišuje. Své příběhy už mi neposílejte. V tomto (předposledním) se svěřuje čtenářka Řeřicha, jak přišla na to, že Ježíškovi pomáhá roznášet dárky tatínkův kamarád...


Jako malá jsem s bratrem vyrůstala na horách. Takže vše spojené s Vánocemi bylo krásně bílé, zasněžené no zkrátka pohádkové. Vždy jsme se nemohli dočkat a dávali jsme za okno lístečky pro Ježíška, co nám má donést, ostatně tuto tradici jsem se snažila i u našich dětí držet co nejdéle dokud byli malí.

Tenkrát vždy stromeček ustrojil taťka po tajnu když jsme spali a mi hned ráno utíkali ke dveřím a klíčovou dírkou pozorovali zda už tam Ježíšek přišel. Večer po jídle zazvonil zvoneček a otevřeli se dveře a v pokoji stál krásně rozsvícený strom, svíčky na něm byly pravé a prskaly prskavky, což ovšem neslo to riziko, že občas chytnul nějaký ten dárek, na což ovšem rodiče už byli připravení. Dlouho jsme věřili, že to takto zařídil Ježíšek, neb rodiče stáli vždy vedle nás.

Jednou ale o Vánocích když se otevřely dveře najednou rána a bylo slyšet jak se sype sklo, vběhli jsme do pokoje a na zemi ležel tatínkův kamarád pod oknem, které se rozbilo jak do něj narazil neb když zezadu otevřel dveře, okno se průvanem zavřelo a jak tam bylo šero, tak si toho zavřeného okna nevšiml. Pak se nám rodiče snažili namluvit, že Ježíšek nestíhá a že mu strejda musel trochu pomoct, ale v našich dušičkách už začal hlodat červík pochybnosti ale přesto jsme na ježíška věřili hodně dlouho a bylo to hezký, ráda ne to vzpomínám a našim dětem jsme se snažili dělat stejně krásný vánoce jako jsme měli mi.

Krásné zasněžené Vánoce přeje,
Řeřicha

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Dětské představy Ježíška

Jak jste si představovaly Ježíška, když jste byly malé?

To byla otázka, nad kterou jsme se dnes v magazínu zamýšleli. Téma dne už pomalu končí - příběhy mi tedy už neposílejte, těšte se na 17.00 hodin, kdy vyjde vyhlašovací novinka, ve které jedna z dnešních přispěvatelek získá dárek - překrásný květinový kalendář Melvita 2011 a 500 bodů do Velké vánoční soutěže.

Rozhodl jsem se také, protože příspěvků přišlo skutečně mnoho a blíží se Vánoce, že to nebude jediný dárek, který dnes rozdám...

melvita 2011

   
14.12.2010 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] SNÍŽEK [*]

  obětavý strejda.Sml67

  superkarma: 0 14.12.2010, 17:57:46
 2. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Sml30 chudák strejda Sml79Sml52

  superkarma: 0 14.12.2010, 16:38:13
 3. avatar
  [1] babicka11 [*]

  To s tím strejdou, to je hezký ! To se někdy může hodit Sml54

  superkarma: 0 14.12.2010, 16:19:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme