Píše ve svém příspěvku čtenářka s nickem Ms.Luccy. Jako její seriálová jmenovkyně má dlouhé blond vlasy, o které se stará svědomitě, ale v létě, kdy je v dlouhých vlasech horko, je často češe do drdolu nebo culíku.

Hezké pondělí, mám dlouhé blonďaté vlasy, které na první pohled vypadají kvalitně a zdravě. O vlasy se starám pravidelně a řekla bych, že docela hodně. Bohužel se neobejdu bez fénu a žehličky na vlasy, a díky těmto „vychytávkám“ mé vlasy trpí, hlavně mám roztřepěné konečky. Největší můj prohřešek však je, že si vlasy barvím. Moje přírodní barva je taková ta „šedá myší“, která mi vůbec nesluší, a tak musím mé vlasy po 6 týdnech trápit blond barvou.

Ke kadeřnici se snažím chodit často, ale ne vždy to vyjde, a tak od ní často slýchám, že jsem kvůli roztřepeným konečkům měla přijít už minulý měsíc. Vždy slíbím, že příště už opravdu přijdu dřív, ale jen málo kdy se to povede.

Přes prázdniny je to však ještě horší. Barva se z vlasů díky koupání v rybníkách a v moři rychleji vymývá. Díky slunci se vlasy zase vysušují a nejdou lehce zkrotit. Používám různě masky na vlasy, zábaly (mohu doporučit zábal z olivového oleje, je úžasný!) a při každém mytí vlasů i balzám, protože bych jinak vlasy nerozčesala. Výhoda však je, že díky mým dlouhým vlasům, kvůli kterým mi je v létě hrozné horko, si dělám různé culíky a drdoly, takže i když vlasy vypadají sebehůř, když je dám do drdolu, tak nejde nic poznat :-)

Když však jedu na dovolenou, tak se musím hodně přemáhat, abych si s sebou nezabalila celý svůj „kadeřnický salón“. Vždy mám tak nacpaný kufr, že žehlička ani fén se tam už opravdu nevejdou. Na dovolené trpím, protože mé volně uschlé vlasy bez žehličky vypadají katastrofálně. Problém však opět vyřeší culík nebo drdol. Když jsem v Čechách, tak nenosím žádné kšiltovky ani klobouky, protože mi to nesluší (hlavu si však namáčím vodou, abych neměla úpal!). Ovšem u moře je to jiné, tam nosím moc ráda slamák.

Zde zasílám prázdninovou fotku mých vlasů.

vlasy

Ms.Luccy

Milá Ms. Luccy, máte opravu krásné vlasy

Text nebyl redakčně upraven

Reklama