Transit

Italové jsou temperamentní národ. A když se jedná o fotbal, své emoce neovládají. V roce 2006, když se konalo mistrovství světa ve fotbale a Italové vyhráli, jsem se ocitla mezi nimi, přímo v Itálii.

Tenkrát jsme jeli Transitem přes celou Itálii. Byli jsme kousek od Říma, když se měl večer hrát závěrečný zápas mistrovství. Jako důkaz loajálnosti k zemi, ve které jsme se chystali strávit celé tři týdny, jsme po hodně dlouhém snažení koupili italskou vlajku, trošku větší, než jsme původně chtěli, ale vybírat už jsme si nemohli. Připevnili jsme ji zezadu na auto, takže při jízdě vlála a poutala pozornost. V tu ránu nás všichni zdravili, mávali na nás a troubili. Byli jsme „jejich“.

Navečer jsme ale dostali hlad a chtěli někde zaparkovat, kde bychom strávili noc. Za vesnicí jsme našli velký osamocený dům se svítícím nápisem pizza. U cesty se dalo hezky zaparkovat a zdálo se, že by tam šlo v autě i přenocovat.

Na dvoře domu se všude svítilo, nikde ale nikdo nebyl. Zevnitř vyběhly malé děti a namísto pozdravu na nás něco křičely. Fotbal! Došlo nám rychle... Uvnitř pizzerie stála řada Italů, kteří se drželi za ramena a jeden přes druhého řvali. Do konce fotbalového utkání zbývala asi čtvrt hodina.

Jeden z chlapíků nás zahlédl, z jeho angličtiny jsme ale pochopili, že teď není čas na jídlo. A přiznejme si, také bych Italům v Čechách nešla připravovat knedlo zelo vepřo během posledních minut hokejového finále. Zbývalo už jen pár minut do vítězství. Děti pobíhaly po místnosti a ječely, chlapům se v obličeji začínal rozjasňovat úsměv a Italky dělaly obličeje, jako by měly každou chvíli omdlít. Po závěrečném hvizdu začali všichni skákat, křičet, zpívat a oslavovat. Jeden z chlapů se rozběhl a skočil bez varování do bazénu, následovali ho další. To už vzduchem létaly špunty a přípitek přistál i u nás na stole. Dokonce i té pizzy se nám nakonec dostalo.

Usnout v autě u silnice ale moc nešlo. Všechna kolemjedoucí auta troubila, Italové vyklonění z okénka řvali a na střechu auta padaly celou noc obrovské borovicové šišky. Ráno jsme se probudili, jako bychom ty oslavy absolvovali celou noc s nimi!


Milé čtenářky, dnešní téma bude cestovatelské, a tak doufám, že mnoha z vás kápnu do noty! Budou nás zajímat vaše zážitky z cestování, z cestování na dovolenou, na výlet, za kamarády, za zážitky!

Pište mi na redakce@zena-in.cz už dnes

heslo: cesta

  • Cestujete rádi?
  • Čím nejraději?
  • Co vás veselého potkalo na vašich cestách?
  • Co vás překvapilo?
  • Na co nikdy nezapomenete?
  • Jaká byla ta nejdelší, nejzajímavější, nejpovedenější cesta?
  • Jakou cestu už byste nikdy neopakovali?

Pište, budu se těšit na vaše cestovatelské příběhy, zážitky, povídky, zajímavé fotografie...

Kdo mě zítra nejvíce pobaví, rozesměje, překvapí, dostane krásnou dřevěnou kazetu s šesti druhy čajů Pickwick!

cajelupa

Reklama