Bulvár

Když hvězdy tančí... všechny jim závidíme

Všimly jste si někdy pořádně páru, který na začátku večera Stardance předvádí, jak by soutěžní tance měly vypadat? Je to Martin Dvořák řečený Máca se svou půvabnou partnerkou, Zuzkou Šilhánovou. O Stardance ví (skoro) všechno – a také se o to s námi podělí.

 

Tak jak jsou na tom soutěžící? Mohl by někdo z nich skutečně uspět jako tanečník? A které páry by se podle vás měly probojovat mezi tři nejlepší?

Nejlepší je určitě Mahulena Bočanová. Za ty tři měsíce udělala ohromný kus práce, takže by se dokázala vyrovnat některým párům třídy B nebo i A. Je nadaná a její partner, Jaroslav Kuneš, ji dobře vede. Je to takový puntičkář, učí ji, aby se nezabývala zbytečnostmi, ale dělala perfektně to, co má. Velmi dobrý je Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou, i když jeho rumba mě trochu zklamala, čekal jsem, že toho předvede víc. A v nejlepší trojce bych rád viděl i pana Vydru – příjemně se na něj kouká, jak si to užívá a baví se. Hrozně se mi líbí i jeho smysl pro hudbu, nikdy se nesekne, vždycky jde nohama správně, což se zdaleka nedá říct o všech. Jeho problém je bohužel v tom, že se děsně hrbí a nahoře je ztuhlý, horní polovinou těla moc nehýbe a nechá Petru Kostovčíkovou, aby ho obíhala.

 

Hlasování diváků se asi dost liší od mínění profesionála...

To rozhodně. Jana Švandová – ať se na mě její fanoušci nezlobí – měla vypadnout jako první. Oceňuju její odvahu i to, jak dobře vypadá, ale po taneční stránce je opravdu špatná. Co mě ale mrzí, to je odchod Jana Čenského. On byl hrozný nadšenec – úplně se do tanečního života vrhnul, byl se podívat na několika soutěžích, dával tomu hrozně moc. A ta jeho rumba byla prostě světová.

 

Podle čeho se taneční partneři celebrit vybírali?

Byl na to vypsaný konkurs, zájemců byla spousta. Hlavní slovo měl pan Odstrčil, prezident Českého svazu tanečního sportu, a samozřejmě i zástupci České televize. Vybírali podle věku, podle toho, kdo se ke komu hodí, ale třeba i jak umí mluvit. Taky jsem původně plánoval na konkurs jít, pak mi ale došlo, že to znamená zabité všechny víkendy od září až do prosince – a nás se Zuzkou čekala během podzimu dvě mistrovství světa...

 

A jak se shodnete s porotci? Hodnocení tance je přece hrozně subjektivní...

Překvapil mě pan Harapes. Od baleťáka bych čekal, že bude dávat důraz na držení těla, což je velký problém všech soutěžících. On přitom všechny chválí. Michaela Kocába ani radši nebudu komentovat, myslím, že často vůbec neví, co má říct. Nejvíc se mi líbí hodnocení pana Chlopčíka.

 

Proč vlastně dneska tak málo kluků a mužů tancuje? Vím o spoustě tancechtivých dívek a žen, které nemají s kým – a tak chodí aspoň na břišní tance, kde partnera nepotřebují.

Já myslím, že je největší problém v načasování. Když jde kluk v šestnácti nebo sedmnácti do tanečních, to je takový věk, kdy jakýkoliv ladnější pohyb vyvolává u kamarádů záchvaty smíchu a vtipné poznámky o čtyřprocentní orientaci. Pak už se k tanci nikdy nevrátí.

 

Myslíte si, že mají děvčata k tanci od přírody větší nadání?

To si tedy nemyslím. Možná spíš naopak! Z mého pohledu je to takhle: první důvod, proč se holky začnou věnovat tanci, jsou šaty. Každá chce vypadat jako ta krásná princezna, kterou vidí na parketu... Pak se něco naučí a mnohým už to stačí, jejich vývoj se zastaví. Když to ale začne dělat chlap, dělá to naplno, chce ze sebe vymáčknout co nejvíc, chce vyhrávat soutěže.

 

Jsou taneční páry často „spárované" i v soukromí?

Po pravdě řečeno, znám jen málo párů, u kterého by to tak nebylo. Nedivte se, jsou pořád spolu, jezdí na soutěže... kdyby měli partnera jinde, musel by se z toho zbláznit.

 

Martin Dvořák a Zuzana Šilhánová jsou mistři ČR ve standardních tancích a v 10 tancích za rok 2006. Nejnovějším úspěchem je páté místo na Mistrovství světa v Moskvě. Gratulujeme!

Co se Stardance týče - poprvé v životě lituju, že nejsem celebrita. Mít od září do prosince jen sama pro sebe špičkového tanečního mistra... no řekněte, není to sen?!

   
24.11.2006 - Kultura - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [32] Olinka01 [*]

  Ježiš, to je teda pořad. Jak to vidim, tak se vrhám po ovladači, ať to zmizí. Když se řekne taneční, tak mě napadne ta "zábava" z Návratu Idiota

  superkarma: 0 27.11.2006, 22:23:30
 2. avatar
  [31] Meander [*]

  Nemůžu uvěřit tomu, kolik lidí na to kouká. Mě by museli k té telce přivázat a ještě nejspíš něčím praštit.

  superkarma: 0 27.11.2006, 14:18:23
 3. [30] Tobbi [*]

  1Mona, Itinka: To není plastickou chirurgíí. Ona je štíhlá pohyblivá, evidentně zdravá. Jiné ženské jejího věku (ne všechny ale většina) jsou obtloustlé, nedokážou se ani ohnout a zavázat si boty a když mají vylézt do schodů, funí jako lokomotivy. Zato však dokáží poutavě vyprávět o tom, proč se sebou nemůžou nic dělat (nemají čas, peníze, možnosti....) Tak proto jsem paní Švandovou chválila.

  superkarma: 0 27.11.2006, 12:22:53
 4. [29] Jenka2 [*]

  Tohle není klasická soutěž ve společenském tanci, je to spíš show. Při opravdové soutěži by si tanečníci nemohli dovolit např. opačné držení (viz Mahulena). V žádném případě ale neshazuju námahu a vytrvalost, se kterou "amatéři" trénují. Vydrovo podání je velmi vynalézavé, Dvořákova snaha zkrotit sportovní výbušnost je obdivuhodná, Mahulena je dokonalá, na Vojtkovi je vidět taneční průprava zúročená v muzikálech. Naprostá pusinka je Marek Eben se svými průpovídkami. Jenom škoda, že každou sobotu musí jeden pár z kola ven, lepší by možná bylo nechat odtancovat všechny páry všechny tance a potom je zhodnotit a určit pořadí. Ale scénář je bohužel jiný.

  superkarma: 0 27.11.2006, 10:55:51
 5. avatar
  [28] rek11 [*]

  Tato soutěž se mi moc líbí a musím podotknout že i mému muži......

  superkarma: 0 26.11.2006, 15:07:50
 6. avatar
  [27] phoebe24 [*]

  lilithheta: tenhle pořad jsem ještě neviděla (jen kousínek) a nechápu, jak to může jít v hlavním vysílacím čase. To fakt někoho baví civět na to, jak se někdo předvádí v princeznovských šatičkách? Taneční a společenské tance mi zavání hysterickou upjatostí, přelakovanými účesy a odérem voňavek kterými by se např. v práci nikdo nezlil. Pokud už musím na ples, tak se po prvním valčíku zdekuju k baru. Tohle natřásání v korzetech mě fakt nebere.

  superkarma: 0 26.11.2006, 09:28:13
 7. avatar
  [26] peguša [*]

  Moc ráda se na tenhle pořad koukám. Jako holka si pamatuju ještě taneční soutěže, které běžely v TV a moderovala je Marta Skarlandtová. Vždycky jsem u toho seděla a obdivovala nejen tanečníky, ale i krásné šaty - ty na klasiku byly takové "princeznovské". V tanečních jsem se snažila vždycky "ulovit" některého z asistentů, ti naučili nejvíc a moc mě to tam bavilo. Dnes Na svá čtyřicetiletá kolena mě popadl amok a začala jsem chodit na hodiny stepu. Na obrazovce to vypadá jednoduše, ale je to fakt makačka. Učí nás několikanásobná seniorská mistryně republiky a ta nás pěkně prohání. Jenže ta radost z každého nově naučeného kroku, tu dřinu vynahradí. Obdivuju naše celebrity za to, co v TV předvádí, teď ještě mnohem víc, než kdy dřív, když sama na vlastní kůži poznávám, jaká dřina to je. A to já chodím jen 1 hodinu týdně. Co teprve oni. Fakt před nimi smekám.

  superkarma: 0 25.11.2006, 19:21:21
 8. avatar
  [25] Itinka [*]

  1Mona:

  superkarma: 0 25.11.2006, 16:03:16
 9. [24] 1Mona [*]

  Tobbi: Kdyby byl tvuj manžel plastický chirurg, taky bys vypadala jako Švandova! :-))

  superkarma: 0 25.11.2006, 03:23:34
 10. avatar
  [23] DELCOP [*]

  Já měl opačný problém... V tanečních mě naprosto uchvátila latina, vydržel jsem to až do zlatých a protože nemohl najít partnerku, která by semnou pokračovala dál, tak začal znovu chodit od základních (už zdarma a několikrát) a učil začátečnice. Potom byla pauza a znovu si to po dvou letech zopakoval... Dělalo mi dobře se dívat na absolutně konsternované výrazy dívek, které nechápaly, jak může existovat kluk, který je vede a nešlape jim na nohy.

  superkarma: 0 24.11.2006, 19:19:21
 11. avatar
  [22] Janinas [*]

  Tenhle pořad je můj oblíbený. Moc ráda se na něj dívám. Nejvíc obdivuji Tomáše Dvořáka. Je nejvíc sexy!

  superkarma: 0 24.11.2006, 17:43:30
 12. avatar
  [21] cmelda [*]

  houjan: a on Svandovou nekdo urazi??

  superkarma: 0 24.11.2006, 16:14:02
 13. avatar
  [19] Odemětobě [*]

  Tato soutěž se mi líbí,vždycky jsem se ráda dívala na soutěže ve společenských tancích.Jen na Markíze mi tento pořad připadá uvolněnější,vtipnější a porotci více hodnotí a nebojí se kritiky.Mile mě překvapil Čenský a Dvořák.

  superkarma: 0 24.11.2006, 15:37:38
 14. avatar
  [17] lilithheta [*]

  Každá chce vypadat jako ta krásná princezna, kterou vidí na parketu ... co je tohle za blbost? Já rozhodně nikdy nechtěla vypadat jako nějaká pipka na parketu. Do tanečních jsem chodila s odporem a hned jak to šlo, tak jsem hodila áčko a už mě tam nikdo neviděl. Bylo to tak ponižující v šatičkách a lodičkách, trpně čekat na parketu, kdo přijde nebo obráceně (někoho si vybírat, když je mi to celkem šumák), nudná udyndaná hudba z kláves ... Taneční a společenské tance noční můra

  superkarma: 0 24.11.2006, 12:57:12
 15. avatar
  [16] Rybulka [*]

  Láska: Já docela jo Sice bych nechtěla, aby mě snímala televize, ale trénovat s mistrem, to by se mi líbilo

  superkarma: 0 24.11.2006, 11:28:15
 16. avatar
  [15] Láska [*]

  No mě se tanec taky líbí,ale já jim to nezávidím jak je psáno v nadpise.

  superkarma: 0 24.11.2006, 11:15:07
 17. [14] jatunka [*]

  Konečně je po dlouhé době v sobotu večer v televizi něco ke koukání. Slyšela jsem, že má pořád vysokou sledovanost, jistěže se vždycky najde někdo, komu se to nelíbí, tak ať ten se přece dívat nemusí, není to povinné.

  superkarma: 0 24.11.2006, 10:48:36
 18. avatar
  [13] rystupije [*]

  Já bych jela na ten jejich ples hned, ale doma moc velká odezva nebyla . Teda byla: zbláznila ses

  superkarma: 0 24.11.2006, 10:18:52
 19. [12] Tobbi [*]

  Švandová vypadá na svůj věk fantasticky a má i úžasnou kondičku, bohužel v souboji s mladšími ročníky pokulhává. Ale kdybych já v jejím věku vypadala takhle a mohla se takhle pohybovat, tak si hvízdám.

  superkarma: 0 24.11.2006, 10:16:34
 20. avatar
  [11] Rybulka [*]

  Tanec miluju, věnuju se mu celej život, ale rozhodně ne kvůli šatečkám a abych vypadala jako princezna
  Jinak rozhovor dobrej, téma, co mě bytostně zajímá

  superkarma: 0 24.11.2006, 10:12:55
 21. avatar
  [10] Aka [*]

  Bočanová je opravdu nadaná, ale taky je pravdou že chodila tančit už na škole. Můj kolega z práce, který závodně tančil, s ní chodil na stejný tréninky...

  superkarma: 0 24.11.2006, 10:08:11
 22. avatar
  [9] Itinka [*]

  Moc se mi pořad líbí. Hlasuju pro Václava a Tomáše.

  superkarma: 0 24.11.2006, 10:01:54
 23. avatar
  [8] fructia [*]

  Líbil se mi quickstep.. myslím, že to bylo už v minulém kole, pro mě je to erotika

  superkarma: 0 24.11.2006, 09:35:15
 24. [7] jatunka [*]

  Konečně je po dlouhé době v sobotu večer v televizi něco ke koukání. Slyšela jsem, že má pořád vysokou sledovanost, jistěže se vždycky najde někdo, komu se to nelíbí, tak ať ten se přece dívat nemusí, není to povinné.

  superkarma: 0 24.11.2006, 09:14:32
 25. avatar
  [6] _zelvicka_ [*]

  jeden z povedených pořadů, a těch je po málo. Krásný den

  superkarma: 0 24.11.2006, 09:11:30
 26. avatar
  [5] cmelda [*]

  ještěrka.ehp: napodobne. proto kdyz jsem videla rumbu s Censkym, tak jsem fakt vlhla

  superkarma: 0 24.11.2006, 08:27:41
 27. avatar
  [4] malenina [*]

  Já bych to brala, tyhle tance bych se ráda naučila

  superkarma: 0 24.11.2006, 08:13:59
 28. avatar
  [2] ještěrka.ehp [*]

  Nějak už mi ti profesionální tanečníci nepřijdou moc přirození

  superkarma: 0 24.11.2006, 07:52:12
 29. avatar
  [1] vora [*]

  V mejch letech opravdu sen. Taneční jsem absolvovala v období dederonu a kombinace mini s podvazkovým pasem (punčocháče jen v tuzexu). Botky pašovaný z NDR. Kdo nezažil, neuvěří.

  superkarma: 0 24.11.2006, 07:10:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme