Ženy se rády cítí krásné. Když hubnou, dávají přednost zajímavým kurzům vaření, společně drženým dietám a kolektivním sportům, jako je aerobic. Muži mají naopak rádi nejrůznější technické vymoženosti, jako je měření tuku, rychlosti tepu, procent a poměrů, a když už hubnou, tak spíše samostatně. Častěji také upřednostňují samostatné sporty, jako je jízda na kole či běhání. Alespoň to tvrdí STOB – sdružení Stop Obezitě.

Přitom kolektivní hubnutí bývá obvykle, zejména je-li řízeno odborníkem, úspěšnější. Hubnutí totiž zdaleka není jen o změně stravovacích návyků, ale i o změně myšlení. A to se lépe daří při podpoře skupiny. Ženy obecně raději než muži sdílí své úspěchy a neúspěchy s kamarádkami a zároveň je ženský kolektiv překvapivě méně tolerantní k neúspěchům a prohřeškům proti programu. Je tak pro hubnoucího silnou motivací.

Zdroj: STOB

Hubla jste někdy? Samostatně, nebo kolektivně? S kamarádkou, příbuznou nebo ve větší skupině? Kdybyste potřebovala zhubnout a dostala na výběr – kolektivní kurz nebo individuální trénink, co byste si vybrala?

Reklama