Rodina

Když hlídá dítě, vždycky usne!

S hlídáním dětí je potíž. Školky jsou přeplněné, předražené nebo z ruky, a tak se mnohé maminky spoléhají na hlídání dítěte členem rodiny. Ale ani na ty není vždycky stoprocentní spolehnutí.

Karla, třicetiletá trenérka fitness a maminka tříleté Adély, má výhodu, že si mohla přizpůsobit pracovní dobu, a dočasně tak vyřešit školku. Bydlí v satelitním městečku, kde je pouze soukromá školka. Velmi drahá, ale bohužel i přeplněná. Zatím se jí podařilo umístit Adélu jen na dopoledne tři dny v týdnu, aby si zvykala a byla mezi vrstevníky.

Čtěte také:

V ostatních dnech je s dcerkou doma a odpoledne, kdy odchází do studia, přebírá štafetu tatínek a ujímá se „péče“.

kidoZáměrně jsem dala slovo péče do uvozovek, protože je tak trochu v rozporu s tím, jak by si hlídání Adély představovala její maminka. Několikrát se přesvědčila, že na tatínka není zrovna spolehnutí. Jeho hlídání spočívá v tom, že ulehne na gauč a nechá malou „hospodařit“. Což o to, to by samo o sobě nebylo takovým problémem, kdyby na něj dětské brebentění nepůsobilo jako ukolébavka. V pozici ležícího střelce se tak krásně usíná...

Zatímco je tatínek v limbu, malá všetečka vystěhuje celou kuchyňskou linku. Nádobí se promění na bábovičky, pytlíky mouky a různých sypkých poživatin na pískoviště. Vše se krásně promíchá na podlaze a hrací ráj je na světě.

Jenomže tenhle ráj se promění v peklo, když se Karla vrátí z práce. Kuchyň vypadá jako po výbuchu bomby, ale dítě se blaženě usmívá a tatínek spokojeně podřimuje na gauči.

Karle se zatmí před očima, vzbudí tatínka a začne mazec.

Nepořádek se sice uklidí, ale co kdyby se dítě dostalo k sirkám nebo nožům? I když je vše pečlivě schované, Adéla je velmi vynalézavá. Umí si přistavit židli a šplhat po lince jako po opičí dráze.

A to se nestalo poprvé, co našla Karla domácnost vzhůru nohama, když se „hlídání“ ujal tatínek. Vždycky mu vynadala, snažila se domluvit, ale nic to nebylo platné.

Jediným řešením je placená chůva, ale má to vůbec smysl, když za ni dá půlku platu?

Čtěte také

   
29.01.2014 - Rodina - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Mickey Mouse [*]

  gerda — #2 Ze zkušeností tvrdím, že dokud je rámus děti jen zlobí a dělají blbiny. Zle je, když jsou potichu, protože to určitě dělají, něco zakázaného nebo nebezpečného.

  superkarma: 0 29.01.2014, 18:48:27
 2. avatar
  [9] Lukáš Čejka [*]

  no boze, tak si trochu zdrimne Sml80Sml16

  superkarma: 1 29.01.2014, 14:43:25
 3. [8] cilani [*]

  Pentlička — #6 zas bych tak nevyváděla.. ségra našla děcka jak krájí v kuchyni rajčata tím nejostřejším nožem, co doma byl.. No, švagra sice sprdla, ale hlavně děckám vysvětlila, že bez ní na to prostě šahat nesmí a do kuchyně taky ne..

  Když mě jako malou po operaci hlídal táta taky usl a máti mě našla na žebřinách u stropu, jak si lozím, věším se, skáču.. a to jsem měla nařízený klidový režim, jinak by mě nepustili.. no, přežila jsem to..

  Tatínka bych pokaždé donutila ten bordel uklidit a opakovat ho tak dlouho, dokud to nebude v původním stavu.. by se naučil, že tu kuchyň má aspoň zavřít než si lehne..

  superkarma: 0 29.01.2014, 11:48:16
 4. avatar
  [7] gerda [*]

  Pentlička — #6 Sml52Sml67

  superkarma: 0 29.01.2014, 09:18:17
 5. avatar
  [6] Pentlička [*]

  Tatínka vzít pánví po hlavě, aby se mu rozsvítilo! a nechat ho pokaždé ten bordel uklidit, uvařit večeři a uspat malou. Bože, jak tohle může být dospělé!

  1. na komentář reaguje gerda — #7
  2. na komentář reaguje cilani — #8
  superkarma: 0 29.01.2014, 08:39:43
 6. [5] Boros [*]

  Náš tatínek učil všechny naše děti po obědě spát- on tuhý a děti vesele brebentily z postýlek.

  superkarma: 0 29.01.2014, 06:55:33
 7. avatar
  [4] gerda [*]

  lidicka — #3 já jsem měla jako malá krásný malý bílý kredenc - zakázkovou výrobu od stolaře a přesnou kopii těch babičkovských. V něm porcelánové minihrnečky, nádobí...tohle mi docela stačilo a vyhrála jsem si krásně. Dělá se dnes něco takového pro děti? Bohužel, kredenc skončil ve vzdálené rodině, která ho pak zapřela, už by to byl dnes muzeální kousek.

  superkarma: 0 29.01.2014, 06:39:03
 8. [3] lidicka [*]

  Náš 2-letý vnouček když přijede k nám, taky mi "vystěhuje" celou kuchyňskou linku i se šuplíky, ale žádné potraviny naštěstí nevysýpá na podlahu, mám je uloženy tak, aby na ně nedosáhl. Když odejde domů, tak hodinu po něm uklízím, ale dělám to ráda. Sml22

  1. na komentář reaguje gerda — #4
  superkarma: 0 29.01.2014, 06:33:02
 9. avatar
  [2] gerda [*]

  slavuska — #1 je jedno, jak se zabavuje, hrozný je nezodpovědný tatínek. Pokud se to stalo pravidlem, nahnat ho do dalšího zaměstnání, aby bylo na chůvu. Je otázka času, kdy dcerka vyleze na okno, pustí plyn nebo něco jiného. Není ten chlap nemocný? Není přece normální spát, když je hluk.

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #10
  superkarma: 0 29.01.2014, 06:07:35
 10. [1] slavuska [*]

  no hlavně nechápu, že 3 leté dítě sype po zemi moukuSml80na tohle mají nárok tak batolata do 2 let, starší už by mohlo pochopit, že vysypat mouku na podlahu, to se nedělá. Můj skoro 4 letý syn to dělal max do roka  a půlSml79

  1. na komentář reaguje gerda — #2
  superkarma: 1 29.01.2014, 00:06:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme