čtenářka s nickem Ondrasek74 nemá potřebu v bytě něco měnit, ale potřebuje dokončit „drobnosti“. Pověsit poličku, sestavit regál ve sklepě, otapetovat dveře, spravit baterii. Ale kdo to udělá, když doma chybí chlapská ruka?

Zdravím všechny čtenářky i osazenstvo v redakci!
Jojo, bytové proměny, jak by byly potřeba u mě v bytě! Je vidět, že tu chybí mužská ruka. Nepotřebuji ani tak nic přestavět, jako dobudovat. V novém bytě bydlím necelé dva roky, tak vybavení je nové a zatím mi stále vyhovuje. Už rok se ale v ložnici práší na poličku, kterou je třeba přidělat. Knihy se zatím krčí v krabici a už by chtěly na světlo. V koupelně je třeba zase přidělat věšák na župan a pejskův ručník. Jo a taky jsem zjistila prasklinu po celé délce dlaždiček za vanou. Musejí se sundat, stěnu obouchat, znovu nahodit a obložit dlaždičkami. Jsem zvědavá, jestli to OÚ stihne do té doby, než dlaždičky spadnou a rozbijí se.

No a když jsem byla u toho psa, tak nutně potřebuje přidělat i své věšáčky na vodítko a oblečky. Taky mi kape baterie v koupelně u umyvadla a ve čtvrtek se pokusím koupit novou. No už vidím prodavače, jak se na mě tváří, když mu budu popisovat, jak baterie vypadá a jaké rozměry jsem změřila. Dopadne to asi úplně stejně, jako když jsem tam šla kupovat záchodové prkénko a změřila si vzdálenost mezi šrouby, což bylo zcela nedostatečné, tak ho mám dosud prasklé, tedy ne prkýnko, ale ten poklop.

Jo a abych nezapomněla, také nutně potřebuji dát dohromady regály ve sklepě. Jsou bezešroubé, takže něco jako stavebnice, ale já si s tím odmítám hrát, zkoušela jsem to dvě hodiny a nepohnula jsem se z místa.
No a pak už zbývají jen nějaké maličkosti, jako pověsit skříňku na klíče, kterou musím ale nejdříve vyzdobit metodou decoupage, pak pověsit červnový dárek se suchým kvítím, pár obrázků co už plánuji drahně dlouho, nějakou tu fotografii, tapetou zrenovovat dveře do koupelny a na WC, pak taky zadní stěnu pracovního stolu, a pak ještě..........ale to už si udělám, až budou ty velké věci hotové, to zvládnu sama, stejně tak jako zamaskuji odřenou barvu či flek na stěně.

Ondrášek74

Milá Ondrášek74, vaši situaci by mohl docela dobře vyřešit tzv. hodinový manžel.

Text nebyl redakčně upraven

Poradily byste něco jiného, milé ženy-in? Uvítáme řešení.

Jak se s podobnými „drobnostmi“ potýkáte vy? Umíte si poradit? Na koho se obracíte, když není partner k dispozici? Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama