Vztahy

Když chlapi sází...


Mám celkem spokojený život. Každé ráno vstávám do práce a jsem za to neskutečně vděčná. Protože bych ani tu nejhorší práci nevyměnila za frontu k úřadu práce. Mám děti v pubertě a někdy s nimi vyjít je opravdu boj. No a pak si ještě chovám manžela. A to obzvlášť vydařený exemplář manžela. Nepije, nemlátí mě, stará se v rámci možností a nálady i o své dvě děti, doma mi občas i pomůže, stejně tak často si zajde s kamarády na pivo. Celkem normální, že?!

Ani ne, můj muž totiž propadl kouzlu sázení. V praxi to vypadá tak, že odpoledne po návratu z práce si dopřeje kávičku, u které přečte všechny noviny, zvláště pak sportovní rubriky, prolítne zběžně teletext, poradí se s přítelem na telefonu a vzápětí vyráží do nejbližší sázkové kanceláře, aby tam další hodinu spekuloval se stejně postiženými kamarády nad tabulemi plnými zápasů a kurzů.

Z kraje jsem se tam s ním byla párkrát podívat a jen jsem žasla nad všemi těmi “trenéry”, “asistenty” a vůbec znalci všeho dění. Ale nenechejte se mýlit, ač se ti chlapi tváří, že jen koukají na sportovní utkání, opak je pravdou. Študují si, kdo kdy byl zraněn, kdo nehraje pro operaci, nachlazení, kdo se rozešel s partnerkou a tudíž by mohl mít špatný den, komu to tuhle sezonu moc nejde. Podezírala jsem je, že snad i ví, co mají k jídlu a jak tuhá je jejich stolice.

Poté napíší na malý lísteček téměř posvátně několik zápasů, občas je i zkombinují dohromady, aby byl výsledek jistější a výhra tučnější. Mladíkovi či dívence za přepážkou pak podsunou hrdě svou členskou kartu, protože oni nesázejí jen tak za peníze. Musí mít svou vlastní “platební” kartu, kterou se pyšní a díky níž získávají “perfektní” výhody a sem tam i nějaký dárek v podobě sportovního časopisu.

Sumy, které tito nadšenci obětují na sázku, jsou zpravidla nízké, alespoň u mého muže tomu tak je. Na konci superdlouhého seznamu zápasů se pyšní vklad dvacet korun a celková výhra patnáct tisíc. Nemusím být matematik, aby mi došlo, že tady je pravděpodobnost výhry přibližně stejná jako to, že zrovna do našeho domku vrazí meteorit.

To však nebrání tomu, aby se po takové návštěvě svého svatostánku pohodlně usadil před televizní obrazovku a začal sledovat sportovní přenosy. A je úplně jedno, zda budou v přímém přenosu nebo pouze ve formě čísel na teletextu či internetu. Důležité je, že se výsledky mění a bytem se pak nesou libozvučné přídomky pro samotné hráče, jejich trenéry nebo rozhodčí. Všichni jsou naprosto nemožní, neschopní a posléze v pozdních nočních hodinách právě oni můžou za to, že lístek podobný měsíčnímu nákupu z hypermarketu končí roztrhán v koši. Při velkém naštvání pak i v záchodě, potupně spláchnut vodou.

Ideální je, když se stane, že výsledek byl ohlášen špatně a zrovna ten jediný zápas, který nevyšel - vlastně vyšel. To se pak bavím sledováním toho člověka, kterého jsem si zaslepena láskou vzala, kterak se prohrabuje s mumláním pod vousy košem a snaží se roztrhaný lístek uvést do funkčního stavu. Nejednou byl zvědavými sousedy pozorován i v naší popelnici před domem, kterou obrátil vzhůru nohama, aby pak vyhrabaný lístek posel několika šťastnými polibky.

Nevšímám si soustrastných pohledů sousedek, ponechávám svého chotě jeho světu a jen se dobře bavím. Snad jen, je tohle ještě vůbec projev svéprávnosti?! J

Helena

 

 

   
13.01.2006 - Láska a vztahy - autor: Eliška

Komentáře:

 1. avatar
  [16] Lucie69 [*]

  a máte nějaký tipy na co vsadit? Nebo kde je hledat? Sportu moc nerozumím ale vsázím strašně ráda

  superkarma: 0 03.02.2006, 14:58:03
 2. avatar
  [14] páťa [*]

  Jupíí: to vydělává celkem dost. Loni jsme byli z výher na dovolený a ještě předělali kus bytu.Je to příjemné přilepšení do rozpočtu.

  superkarma: 0 15.01.2006, 12:08:30
 3. avatar
  [13] Jupíí [*]

  ano aano, všichni sázakaři vydělávají, když už né skvělé sumy , tak alespoń menší sumky pro potěšení nebo malinké sumičky, na režii sázení. V tom případě nechápu proč se se sázkovkam u nás trhá pytel, proč to ti nebozí majitelé těsně před krachem nazavírají aproč jsou schopní si platit armády bookmakerů( nebo ak se říká, těm chlapům, co nadhazují poměry. ).

  superkarma: 0 15.01.2006, 08:27:20
 4. avatar
  [12] páťa [*]

  Žábina: tak můj občas odjíždí i o půlnoci

  superkarma: 0 13.01.2006, 16:17:24
 5. avatar
  [11] Žábina [*]

  jo a můj sází i o víkendu, jen kancelář je otevřena v sobotu tuším jen do 12.00...tuhle si dopoledne 2 hodiny studoval zápasy na PC, pak asi 3x přepisoval ten lísteček, pak se oblékl, že už musí jít že za 1/4 hod.zavírají...asi za 10 min. se přiřítil v očích smrt a volal na mě mezi dveřma, že ten lísteček nechal doma, abych mu ho proboha rychle podala

  superkarma: 0 13.01.2006, 14:48:39
 6. avatar
  [10] Žábina [*]

  Ivanka --: určitě je to adrenalin

  superkarma: 0 13.01.2006, 14:44:41
 7. avatar
  [9] Žábina [*]

  můj taky sází takže jsem se nad článkem pobavila...a začíná už i 15 letý syn..zase ale mají přehled o sportu a sem tam vyhrají i nějakou kačku
  takže si myslím, že to není tak hrozné, rozhodně lepší než sedět u

  superkarma: 0 13.01.2006, 14:43:19
 8. avatar
  [7] mumidlo [*]

  Můj muž taky sází, maximální vklad je u něj 50 Kč, ale musím uznat, že už mu to párkrát "koplo" slušnou výhru - dal 2 zápasy basketu (NBL) remízu a z těch pár kaček bylo 7000 Kč. A vzhledem k tomu, že vždycky když vyhraje, tak když je to menší suma, něco koupí (dobré víno, dětem dortík) a když je suma větší, prostě mi část z ní (většinou půlku) dá, abych z toho prý taky něco měla, když už pak nadává u teletextu nebo u PC, tak si nestěžuju. Naopak. Dokonce taky občas zkusím vsadit, hlavně na fotbal, vsadím dvacku a když vyhraju, mám třeba 300-900 Kč, podle toho, jak moc jsem "opatrná" - tak proč ne. Pokud to samozřejmě nezachází do extrémů - chlapa, co by nad tím seděl celou noc a prosázel výplatu, to bych doma určitě nechtěla. Ale takhle je to fajn. Jinak vzhledem k mé práci (pracovní době) vyzvedává mladší dceru ze školky, syna vodí na kroužky, připraví večeři - fakt si nemám na co stěžovat. Hlavně, abych to nezakřikla :-)))

  superkarma: 0 13.01.2006, 11:17:46
 9. avatar
  [5] MALINOVÁ [*]

  taky mám doma sázkaře.Předevčírem jsem to také jen tak zkusila a za 10kaček jsem vyhrála 129 kč.Nic o tom nevím střílela jsem jen tak od boku.

  superkarma: 0 13.01.2006, 08:48:28
 10. avatar
  [4] páťa [*]

  taky sází a jak říká je to jeho druhé zaměstnání. Vydělává hodně.Přípravy sice zaberou hodiny ,ale mně to nevadá.Lepší tohle než hospoda. Asi kdyby prohrával tak bych

  superkarma: 0 13.01.2006, 08:25:55
 11. [3] Anis [*]

  Nakonec proč ne? Určitě lepší, než by seděl v hospodě. Můj přítel taky vsází a já se velice dobře bavím, při jakýmkoli výsledku. :-)

  superkarma: 0 13.01.2006, 07:03:01
 12. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Šmarjá, ať mě tohohle Pánbůh ochraňuje

  superkarma: 0 13.01.2006, 00:11:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme