nechť se opaluje v plavkách či bez nich, píše naše čtenářka s nickem Ondrasek74 a má k tomu pádný důvod. V její rodině se vyskytla rakovina kůže a tak není divu, že je opatrná.

Přiznávám bez mučení, nejsem příznivcem opalování vůbec. V rodině máme už v druhé generaci rakovinu kůže, která se připisuje hodně slunění. A když se podívám na život svého dědečka, tak byl od jara do zimy venku a staral se u hospodáře o zvířata. Celý den na sluníčku, bez pořádného oblečení a obutí. A moje maminka, ta se strašně ráda opalovala. Neměla však čas při třech dětech polehávat u vody na dece, tak se velice dobře opalovala při práci. Sušilo se seno, muselo se dělat na zahrádce, zkrátka při pohybu na slunci hned hnědla.

Když chce někdo hazardovat se svým zdravím, nechť se opaluje v plavkách či bez nich. Přiznávám se také k tomu, že bych se styděla svléknout. Nemám ráda pohledy na sebe, ani když jsem oblečená a nedovedu si představit, jak by tomu bylo bez oděvu. Stydím se.

Jak jsem již několikrát psala, jsem docela vážně nemocná a beru hafo léků. Ne všechny léky se snáší se sluníčkem a tak to pro mě kolikrát znamená chodit i v těch nejparnějších dnech v dlouhém rukávu, hlavně ze začátku léta. Po návratu z nemocnice v květnu jsem dostala opět nové léky, a jak to dopadlo, se můžete podívat na fotografii, kterou přikládám.

kůže

kůže

Já tedy volím opalování zásadně nahoře bez, ale nemíním tím bez horního dílu plavek, ale bez mohutně svítícího sluníčka. Jsem radši, když je pod mrakem, kolem 20°C.

Ondrasek74

Milá Ondrasek74, váš názor naprosto chápu, děkuji za něj a přeji vám hodně zdraví

Text nebyl redakčně upraven

Co tomu říkáte, milé ženy-in? Bojíte se rakoviny kůže, nebo se směle opalujete dál. Co byste vzkázala čtenářce s nickem Ondrasek74?

Berete její příspěvek jako varování a dáte si na slunce pozor?

Nebo si myslíte, že se vás to netýká?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama