Dítě by mělo mít oba rodiče. Bohužel ne vždy tomu tak je. Ve většině případů to jsou spíše otcové, kteří se zřeknou svého potomka. Najdou se však i matky, které dobrovolně opustí rodinu. Alena žije s mužem, který právě to v dětství zažil. Ani po 33 letech na to nedokáže zapomenout. Navíc mu tato újma ničí i milostný život, ač si to neuvědomuje.  

Alena se s Pavlem seznámila před třemi lety. On byl velmi otevřený, vylíčil jí svůj životní příběh. Alenu jeho vyprávění hodně zasáhlo. Každá žena, která by si vyslechla příběh, kdy matka opustí malé dítě, by pocítila úzkost. Netušila ale, jaké následky si Pavel stále nese. To zjistila až postupem času. „Vše bylo tak, jak má, jen jsem si všimla, že je lehce nedůvěřivý ke mně jako k ženě. Nedivila jsem se, po tom, co se mu stalo. Nedokážu si představit jaké to je, když malé osmileté dítě je ze dne na den bez maminky. Navíc když ani nevíte, že se již nikdy nevrátí.“ Zpočátku to byly jen maličkosti, ale postupem času si Alena začala uvědomovat, že je to horší a horší. Nyní je pro ni vztah něco jako vězení.

patologic

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Nenechte si ujít:

Pavel neustále dochází k terapeutce. Alena si proto myslela, že nebude tím, co se mu stalo, tak poznamenaný, ale opak je pravdou. „Ze začátku to byly jen SMSky, kdy přijdu, že jsem se opozdila. Teď to graduje například tím, že jdu na nákup, zapovídám se někde a on stepuje před krámem, protože jsem nepřišla, jak jsem řekla. Volá kamarádkám, jestli už jsem s nimi, že mu neberu telefon. Poslední tečkou pro mě bylo, když jsem byla u rodičů na víkend, zapomněla mu odepsat na zprávu, a on přijel k našim, aby si mě zkontroloval.“

O tom, co Alena ve vztahu pociťuje, Pavlovi řekla. On se omluvil, řekl, že si to neuvědomuje a slíbil, že se polepší. Jenže tomu tak není. „Neustále mě kontroluje, mám už plné zuby. Vždy, když na něj spustím, ať toho nechá, nahodí smutný výraz a řekne mi, že se bojí, abych ho taky neopustila. Na jednu stranu se mu nedivím, je mi ho samozřejmě líto, ale mě to ničí. Furt koukám na mobil a hodinky, abych se nezpozdila, už z toho začínám blbnout. Nechci ho opustit, ale on mi jinou šanci nedává,“ svěřuje na závěr své obavy Alena.

Čtěte také:

Reklama