Vztahy

Kdybych to byl býval věděl

Ahoj Radku a milé žínky.

     Ano, nejednou jsem si drbala hlavu a nazývala se hovězím dobytkem a jinými libozvučnými názvy, ale na jeden okamžik nadosmrti nezapomenu.

    Nejdřív musí předeslat, že od doby, kdy jsme s bráškou šplhali po skalách a na jedné jsme uvízli, trpím obrovskou závratí už na třetí špicli na žebříku. Ovoce trhám zásadně ze země a preferuji keře a zákrsky. V době, kdy jsem měla ještě téměř skořápku na zadnici, ale myslela jsem si, že mi patří celý svět, jsem chodila s mládencem, kterého život byla jedna velká provokace. Mnohokrát jsem kroutila hlavou, jak dobře ví, že mám ráda hru a jsem schopná se vsadit, že udělám nějakou ptákovinu, aniž by mě čekala nějaká horentní výhra, ale jen tak, z principu „já to taky dokážu“.

     V té době se stavěl nový most přes Labe a jeden břeh s druhým spojovaly pouze traverzy široké tak asi 25 centimetrů. Zato most byl dlouhý jako Lovosice. Samozřejmě jsem se nechala vyprovokovat, že tento most přejdeme na druhou stranu po těch zatracených traverzách. Upozorňuji, že byly na šířku od sebe 1,5 metru a pokud by člověk zakolísal, určitě by se nezachytil, zato by měl reálnou šanci si o vedlejší traverzu rozbít čuňu.

     Co dělám za blbost mi došlo, když jsem byla tak v jedné třetině mostu. To už pode mnou nebylo nábřeží, ale hluboká voda, ze které trčely betonové sloupky a železné tyče. Uniknout nebylo kam. Za mnou asi dva metry přítel, balancující na té samé traverze, pode mnou minimálně 15 metrů hloubky, voda a staveniště. V tu chvíli zmizela veškerá moje sebejistota a zadek jsem měla stažený, že by stébélko neprošlo. Točila se mi hlava a zdálo se, že se celá traverza houpe a ujíždí i s vodou celá do leva.

     Byla sobota odpoledne a na celém staveništi ani živáčka. Můžu vám říct, že takový strach jsem před tím ani dlouho potom neměla a na tituly, jaké jsem si dávala, by tahle stránka nestačila, ba ani vaše fantazie.

     Dopotácela jsem se na druhou stranu zalitá studeným potem a zezadu ještě popoháněná tím blbcem, který to celé vyprovokoval. Byla to poslední schůzka, kterou jsme spolu měli, ale musím přiznat, že největší vinu na tom celém jsem měla já a moje zatracená ješitnost.

    Jen mě napadla slova z Knoflíkové války: „Kdybysem to byl věděl, tak bysem sem nechodil. Krávou jsem se nazvala až doma!!!

 

Vikina007


Díky, Vikino!!!

A co vy? Také jste někdy udělala neskutečnou kravinu? Taky jste si někdy drbala hlavu a nadávala si? Napište nám to a my vám možná za odměnu pošleme dáreček.

redakce@zena-in.cz

 

Více zde: Já jsem taková kráva

   
08.09.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [13] karlik [*]

  vikina007:Viky mám dotaz, ty Tvoje povídky jsou všechny z Tvého života nebo jsou sepsány i z životů přátel. Za svojich 72let života by jsem těch p........ dal dohromady hodně ale Tvoje množství obdivuji.

  superkarma: 0 08.09.2005, 23:25:24
 2. avatar
  [12] *daisy* [*]

  vikina: ja si nadavam pokazdy, kdyz se dostanu do situace, kdy se to prepne do polohy pozorovatele a ja sleduju, co ta druha, jejimaz ocima sleduju svet, zase vymysli za kojotiny

  Beruška Elliah: nekdo to dela ze sve vlastni vule, nekdo se necha vyhecovat (nejsem ten typ, spis se proste ted a tady rozhodnu: jdem na to! )

  superkarma: 0 08.09.2005, 16:36:10
 3. avatar
  [11] femme [*]

  já si do krav nadávám pokaždý, když se vyšplhám třeba někam na rozhlednu, bo mám fobii z výšek naposledy jsem si nadávala letos ve Skotsku, kdy jsem se nechala přemluvit v jednom zábavným parku na přelezení tzv. opičí dráhy

  superkarma: 0 08.09.2005, 16:22:48
 4. [9] mamoutek [*]

  vikina007: dobrý! , přečtu si tvůj příspěvek a hned mě napadnou moje zážitky, máš na mě dobrý vliv, taky jsem před lety šla pochod - původně na 15 km, zvrtlo se to zablouděním - nakonec z toho bylo asi 35 km, nevím už přesně, ale jak jsem si pak nadávala, určitě víš, také se ráda sázím, teď hledám dobrý objekt - potřebuju zase dostat dolů nadbytečná kila z nekouření, před pár lety jsem se lehce vzdala této neřesti, všichni říkají, že jsem stejně moc nekouřila, tak to šlo proto tak lehce, ale kila naskakovala a naskakovala, no a teď, když mám děti z baráku, tak je k tomu relativně nejlepší příležitost, ale nejhorší moje vlastnost je, že strašně ráda jím...

  superkarma: 0 08.09.2005, 11:36:03
 5. avatar
  [8] pohodarka [*]

  ja nechapu, co je na tom odivuhodneho??? jo, delat to ze sve vule, to je neco jineho, ale nechavat se provokovat timhle stylem. to je jako, kdyz rikas detem: a kdyz sousedovic pepa skoci z okna, tak taky skocis?

  superkarma: 0 08.09.2005, 11:09:10
 6. avatar
  [7] pohodarka [*]

  spatne se mi nedela, jen jsem nikdy nechapala lidi, kteri skoci na tu otrepanou vetu: srabe, se bojis...a ted me to dostalo jeste vic, protoze to vzdycky byli jen kluci...

  superkarma: 0 08.09.2005, 11:06:35
 7. avatar
  [6] Žábina [*]

  tak tomu říkám akce

  superkarma: 0 08.09.2005, 10:45:15
 8. avatar
  [4] gerda [*]

  Fuj, dělá se mi špatně, jenom když si to představím! Já jsem zažila něco podobného, ale šlo jenom o širší potok a já jsem ho přecházela po železné trubce. Jak jsem litovala, že jsem tam vlezla! V polovině ( to už se nedalo ani vrátit) jsem si na trubku obkročmo sedla a přemýšlela, jak se z toho dostanu. No, nakonec jsem to mrákotně přelezla, ale vím, že víckrát už nikdy. Vikino, máš můj obdiv. Co je potok proti Labi!

  superkarma: 0 08.09.2005, 10:39:28
 9. [3] okno [*]

  To není možný,aby jeden člověk měl na každý téma tak super článek!!Vikino,ty jsi se minula povoláním,z tebe by byla druhá S.Monyová..

  superkarma: 0 08.09.2005, 10:32:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme