Pobavte se a trochu i zamyslete u příspěvku čtenářky Datury k dnešnímu tématu. Ačkoli sama má silné dioptrie, dceři operaci očí rozmlouvala. Proč? To už si přečtěte samy...

Další příspěvek o smyslech dorazil od čtenářky Datury. Obětovala by chuť...


Dobré odpoledne,

přidám svůj příspěvek, i když to úvaha v pravém smyslu slova není.

Jediným smyslem, o který bych opravdu nechtěla přijít je zrak. Ty tam jsou doby, kdy jsem vykřikovala, že číslo, které mám v dioptriích bych chtěla mít v podprsence / to by Mesárošová koukala/. Dnes mě to číslo začíná děsit. Když tak čtu o lidech, kteří oslepli následkem cukrovky nebo nádoru na mozku, začínám se bát. Zkoušely jste, zahrát si na slepou ? Já jo. A v bytě, který důvěrně znám, bych se přizabila, stačilo, aby manžel posunul židli.

A tak, když přišla dcera s nápadem, že si nechá operovat oči, aby nemusela jako já nosit brýle, byla jsem první, kdo jí to rozmlouval, stejně marně. Neumím si představit, že bych se ráno probudila a viděla jenom tmu, které se navíc bojím. A ani bych snad nenašla sílu se slepotou bojovat.

Pokud bych měla na vybranou a měla nějaký smysl obětovat, určitě by to byla chuť, bez té bych se obešla, protože jím, abych žila, nežiju abych jedla. A taky bych nikdy nechtěla přijít o smysl pro humor, s ním se problémy řeší o trochu líp.

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 24. 8. 2012: 5 smyslů

  • Jaký smysl je pro vás nejdůležitější a proč?
  • Kterého smyslu byste se nedokázala vzdát?
  • A bez kterého byste se naopak obešla bez problémů?

Napište mi do redakční e-mailové schránky (viz níže) svou úvahu na toto smyslné, ehm, smyslové téma. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tím i případné získání dárku. Pro jedu z přispěvatelek, jejíž úvahu zveřejním, tu mám totiž připravený balíček s kosmetikou Schwarzkopf, ve kterém najdete Q10 obohacující pečující masku na vlasy a tvarující stylingový krémový gel.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 24. 8. 2012 v 15.00 hodin.

gelmaska

Reklama