Je to dost blbej pocit, když máte kde bydlet, klíče v ruce taky, ale přesto sedíte na schodku před bytem jako bezďák.. Kdo za to asi mohl? Hádejte? No jasně, naše další autorka příspěvku, čtenářka s nickem mio. Jak to dopadlo, se dočtete níže

Zdravím celé osazenstvo.. Zabouchnuté dveře? Ale jo bouchla jsem si hodněkrát - když vás někdo (většinou manžel, matka, otec, děti či zvířectvo) hodně naštve, je to nejbližší věc, kterou si můžete prásknout. Ale o to tu asi dneska nejde..

Dnes zde jde zřejmě o situaci, kdy je člověku vlastní blbostí znemožněno dostat se do svého příbytku. Jo. Tak to taky znám.

Před lety jsme jednou o víkendu s Miákem dělali velký úklid (klídek, mám naprosto normálního muže - ale občas prostě taky uklízí). Na vyhození jsme měli nachystáno několik velkých pytlů naprosto nepotřebných věcí, u kterých jsme si několik let mysleli, že potřebné budou zcela určitě...Jelikož jedny ruce by to nepobraly, vydali jsme se ke kontejnerům oba dva. Já (zcela vyjímečně) nenalíčená (náhoda je sviňa), oblečky na doma taky nic moc, no vyšli jsme. Dvéře bouchly. „Tý woe - klíče!“ - zvolala jsem půl sekundy po onom bouchnutí. „Klídek“ - prohlásil Miák a významně hodil ofinou ke svému prostředníčku, na kterém se ony klíče houpaly. Nahlas jsem si oddechla.

Pytle jsme vyhodili, s pocitem dobře vykonané práce jsme se navraceli k domovu a těšili se na pozdní oběd. Miák strčil své klíče do zámku. „Tý woe“ procedil skrz pohasínající úsměv. „Tys nechala svoje klíče zevnitř v zámku!“ - kdyby pohled mohl zabíjet, už asi tak 10 let by mi chodil zalívat kytky na hrobeček. Je to dost blbej pocit, když máte kde bydlet, klíče v ruce taky, ale přesto sedíte na schodku před bytem jako bezďák..

Pomoc se jmenovala „Domovní důvěrník“.. - prve jsme chtěli jen číslo na zámečníka. Ale Důvěrník se vytasil s jakousi plochou pilkou, odhodláním hrdiny a šel na věc sám.  Kdybych ho neznala jako čestného a morálně zásadového člověka, vylepujícího po domě cedulky „Udržujte čistotu“ nebo „Zamykejte dům po 22.hodině“ apod., tipovala bych ho na úspěšného vykradače bytů.

Důvěrník strčil pilku přesně tam, kam měl, lupl doleva a tradá - dveře se s lehkostí otevřely.. Naše slova díků byla nekonečná.

Na zámku zevnitř teď máme takové šikovné zamykátko, takže klíčů je již potřeba pouze při odemykání zvenčí. Doporučuji.

Všem krásnou středu přeje mio.

Moc pěkná příhoda. Ale fígl s pilkou by dnes asi neprošel. Nevím, jestli by se ještě našla taková důvěryhodná osoba

Reklama