Žárlivost je často protivná, ale když na vás partner vůbec nežárlí, máte zase pocit, že o vás málo stojí. S žárlením je těžké zacházet tak, aby bylo v rozumné míře a nepřehoupla jste se na misce vah k jedné či druhé špatné straně...

jealous

Doktor Weiss říká, že kdyby ženy nebyly nevěrné, muži by nežárlili, a tedy je z vývoje patrné, že ženy nevěrné jsou. To stejné platí i o mužích.

Žárlivost tu máme jednak jako obranný prostředek, ale i jako zbraň k udržení partnerova zájmu. Umíme ji schválně vyvolávat a máme pocit nezajímavosti a neatraktivnosti, když na nás partner nežárlí. Stejně tak máme ale pocit klece, když na nás žárlí příliš.

Žárlivosti jako šafránu - kde je ale rozumná míra? Kdo ví? Každý člověk ji má asi někde jinde. Já zjišťoval u svých kolegyň v redakci, jestli žárlí a jak se jejich žárlení projevuje...

Alexandra StuškováAlexandra Stušková, redaktorka

Žárlím, ale jak se to projevuje, ti neřeknu. (Já vám tedy na Sašu prozradím, že když žárlí, chodí po redakci a vyhrožuje: „Už ho nikdy nikam s Radkem nepustím!“ Tím Radkem míní našeho šéfredaktora.)

Klára KřížováKlára Křížová, šéfka obchodního

V rozumné míře žárlím. Důvěřuj, ale prověřuj - tedy ne, že bych mu lustrovala telefon, ale není mi jedno, když se kolem něj motá nějaká baba a flirtuje s ním. Když jsem na večírku a jsem opilá, měním se v dračici. Jdu ji slušně požádat, ať toho nechá, a když toho nenechá, tak ji požádám pěstně.

Klára WimmerováKlára Wimmerová, zástupkyně šéfredaktora

Na manžela žárlím stejně jako on na mě, a kdyby aspoň trochu nežárlil, tak by mi to asi i vadilo. Samozřejmě to žárlení je v určitých mezích, rozhodně neděláme jeden druhému nějaké dramatické scénky, spíš se vzájemně dobíráme a škádlíme. Myslím, že to ke vztahu patří. Chorobná žárlivost je určitě důvodem k léčení, ale taková ta milá, kterou druhému dávám najevo, že vím, že by druhým ženám „stál za hřích“, myslím nikomu nevadí, naopak, spíš potěší.

A jak to máte s žárlením vy, milé dámy - to mi prozradíte v dnešním tématu!

Téma dne 5. září 2012: Projevy vaší žárlivosti

  • Žárlíte?
  • A jak se to projevuje?
  • Kdy jste na partnera nejvíc žárlila?
  • Ztropila jste někdy žárlivou scénu?

Zavzpomínejte na své žárlení. Své příběhy a názory k tomuto tématu mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže) nejpozději 5. 9. 2012 do 15.00 hodin. Délka vašich příspěvků ať je rovna nebo delší tomuto odstavci textu. Jeden z příspěvků na konci editace odměním knižním dárkem, konkrétně knihami Trapasy po francouzsku od Tanji Kuchenbeckerové (nakladatelství iKAR) a Dvorní šašek a čarodějnice od Siegfrieda Obermeiera (nakladatelství Knižní klub).

trapasysasek

Reklama