Velice trefně vystihuje nutnost ženského elementu v šovinistickém vnímání světa čtenářka Evelyn. A dodává i svou charakteristiku „opravdového muže“.

Stejně jako déšť nemůže být bez vody, šovinismus nemůže existovat bez žen. Tak bych svými slovy shrnul názor čtenářky Evelyn na šovinismus, více ale už ona sama ve svém příspěvku k dnešnímu tématu...


To, ze muzsky sovinista by jim nemohl byt, kdyby nebylo protipolu, komu by svou muznost mohl demonstrovat, si asi uvedomuje vetsina.
Jsou to prave muzi, kteri velice casto, brzy po rozchodu, hledaji nahradu, aniz by vyzkouseli zit chvili sami, zduvodnuji to tim, ze je to pohodlne a taky chteji nekoho, s kym by mohli sdilet myslenky a pocity, tohle chlapi mezi sebou totiz neumi, tema jejich hovoru je o vsem moznem od fotbalu, pres politiku po nejlepsi znacku aut..., ale vlastni pocity tam zastoupeny nebyvaj. Na rozdil od nas zen, kdy se kamaradkam dokazem vypovidat ze vsech bolistek, potreba spriznene duse tim nebyva tak akutni.
Kdo tedy je vlastne „opravdovy muz“? Z meho pohledu je opravdovy muz nekdo, kdo se umi smat i plakat, mluvit o svych pocitech a umi doma opravit kapajici kohoutek a ucpanej odpad. Muzsky prukopnik v dobach, kdy domacnost a starost o deti byla, podle tehdejsiho vetsinoveho mineni (mozna stale pretrvavajiciho), domenou pouze zen, se nestydeli vyjet ven s kocarkem i pres posmesky okoli, hlavne muzskych sovinistu. Muz, co obcas ukaze i sve slabsi ja, vybreci potoky slz a dostane ven vse, co ho tizi, jindy zase projevi svou muznost a mne jeho blizkost evokuje bezpeci. Jestli ve volnem case holduje lovu nebo hre na kytaru nehraje roli. Vubec, ale vubec mi nevadi, jestli je v kuchyni zrucnejsi nez ja. Takovy chlap, dilem macho, dilem zena. je proste muj id eal.

Evelyn

Pozn. ret: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13. prosince 2011: Já a chlapi šovinisti

Zasílání příspěvků k šovinistickému tématu již skončilo. Přesně v 16.30 hodin se dnes 13. prosince dozvíte, která čtenářka získala slíbený dárek, tedy: balzám po holení VICHY HOMME a 500 bodů do naší letošní Vánoční soutěže!

vichy

Stále hrajeme Šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun! Více zde...

Reklama