Zrak, hmat, sluch a čich - to jsou čtyři nejdůležitější smysly čtenářky Emy. Vzdala by se snad chuti? Přečtěte si její resumé v zajímavém příspěvku, který zaslala k dnešnímu tématu...

Čtenářka Ema postrádá jeden důležitý smysl...

Tak ten šestý mi chybí

Pro mě jsou důležité všechny, ale vlastně jak kdy. Určitě bych se neobešla bez očí, i když hůř vidím. Samotné oči prozradí o svém majiteli mnohé, i když zrovna nechce. Uhýbá pohledem? Mhouří je? Dívá se skrz mě?
Hezká písnička mě dokáže naladit na celý den, dodá mi energii při úklidu, uklidní, když jsem rozhozená. A popovídání s milým člověkěm je jako balzám na duši.
Co se týče hmatu, je pro mě důležitý v kruhu rodiny. Objetí a pohlazení bych se nezřekla, když mi chybí a nikdo není doma, pomuchlám kočku a psa. Naprosto mě fascinovala scéna v Amélii z Montmartru, kdy zasunula ruku do pytle s luštěninami (možná to bylo něco jiného, na tom nesejde).
Čich asi nevíc vnímám při kontaktu s novými lidmi. Kdyby mi manžel „nevoněl“, nemohla bych si ho vzít. Přitom vůbec nejde o parfémy a deodoranty, ale o osobitou vůni, která může přitahovat, ale i velmi silně odpuzovat.
Chuť nijak zvlášť vytříbenou nemám, v práci často zblajznu oběd a o hodinu později nevím, co jsme měli. V určitých situacích pro mě není tolik důležitá. Samozřejmě si ráda pochutnám na dobrém čaji nebo kávě, ale že by to pro mě byla priorita, to ne.

Mým problémem je smysl šestý. Nedokážu odhadnout lidi a jsem příliš důvěřivá. Často se nechám uvrtat na nějaký nevýhodný produkt a později toho lituji. Snažím se na sobě pracovat a učím se říkat ne.

Ema

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


sou

Téma dne 24. 8. 2012: 5 smyslů

  • Jaký smysl je pro vás nejdůležitější a proč?
  • Kterého smyslu byste se nedokázala vzdát?
  • A bez kterého byste se naopak obešla bez problémů?

Napište mi do redakční e-mailové schránky (viz níže) svou úvahu na toto smyslné, ehm, smyslové téma. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tím i případné získání dárku. Pro jedu z přispěvatelek, jejíž úvahu zveřejním, tu mám totiž připravený balíček s kosmetikou Schwarzkopf, ve kterém najdete Q10 obohacující pečující masku na vlasy a tvarující stylingový krémový gel.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 24. 8. 2012 v 15.00 hodin.

gelmaska

Reklama