Hezký den Vám všem přeji.

Bohužel občas je nutné použít, nebo lépe řečeno situace donutí, že mi nějaké to slůvko vylítne z úst. V každém případě vždy rozvažuji komu, kde a za jaké situace se nechám unést.

Jednou jsem vyřizovala ve spořitelně problém, o kterém jsem byla přesvědčena, že jsem v právu. Ovšem úřednice nebyla schopná nebo nechtěla pochopit, že mám pravdu já. Začala být dosti agresivní až vzteklá, že ji můj argument nezajímá a že ona ví, co má a nemá. Odcházela jsem rozčílená, ale nenechala jsem se unést a napsala stížnost, což je mi proti srsti, ale nedalo se nic jiného dělat.
Ano, přišla mi odpověď, která mě velice potěšila, protože jsem měla pravdu já.

Vzala jsem dopis, šla opět za dotyčnou a předložila ji vyjádření. Nikdo si neumí představit, jak mě asi nenáviděla, ale ono kdyby šlo o její peníze, taky by se bránila. Snažila jsem se jí vše vysvětlit, že kdyby byla brala to, co jsem jí říkala, nemusela jsem se obracet na její nadřízené.
Ale znovu si vedla svou, že jsem si nemusela stěžovat. Už mi začaly docházet síly a nervy se s ní bavit. Samozřejmě musela chybu, kterou udělala, opravit, ale snad by byla schopna mě očima zavraždit.
Po vyřízení jsem odcházela a s velikou chutí použila větu ze seriálu Nemocnice na kraji města, ovšem malinko jsem ji upravila, necitovala jsem doslovně: „Kdyby vás něco nadnášelo, budete tady lítat jako holubička."
„To jste chtěla říct, že jsem kráva?" Moje odpověď zněla: „Ne, já to neřekla."

Odcházela jsem velice spokojená, že jsem se nenechala unést ke sprostému slovu, dotyčná ale přesto dobře pochopila, co jsem vlastně chtěla říci.

Zdraví Věrulinka


Ta ale musela mít vztek! Ono je to někdy těžké, přiznat chybu. A čím déle a urputněji člověk trvá na svém, tím hůř se pak ustupuje. U úřednice v peněžním ústavu by ale člověk čekal trochu profesionality... Díky za příspěvek a pěkný den!

Reklama