Je krásné na něco věřit. Ať už na lásku, na osud, na štěstí. A v dětství je úplně nejkrásnější věřit na Ježíška. Jak hořké však bývá zklamání, že není… Některé děti to snáší hrdinně, jiné stále nemohou pochopit. A co vaše děti? Anebo co vy samotné?

Kdy jsem přestala věřit na Ježíška, aneb za všechno může Pavlík Stehlík

ježíšekNedá mi, abych v souvislosti s Ježíškem nevzpomenula dávnou příhodu z mého dětství.
Bylo mi pět a půl, když se mi narodila sestřička. Narodila se 17. prosince. Tehdy byly maminky v porodnici týden a ta moje přivezla tento malý, bílý uzlíček přesně na Štědrý den. No a moje rodiče nenapadlo nic jiného než mi sdělit, že krom dárečků mi Ježíšek přinesl i sestřičku.
A tím mě už zviklali. Protože jsem věděla, že maminka měla velké bříško a ještě před týdnem jela pro miminko do nemocnice, a naráz je od Ježíška?
Korunu tomu všemu pak nasadil můj spolužák ve školce, Pavlík Stehlík, dodnes si to jméno pamatuji, poněvadž byl oproti svým vrstevníkům předčasně vyspělý, který na moje chlubení ve školce, že mi Ježíšek přinesl i sestřičku, odpověděl: „Tvoje mamka spala s Ježíšem, jo?“
A začal se smát na celé kolo. Paní učitelka mu dala velký pohlavek (dnes by za to asi byla popotahovaná) a mně to po chvíli došlo úplně.
Nakonec, byl to Pavlík Stehlík, který nás téměř všechny ve školce o hodně věcech poučil, včetně toho, že Ježíšek není.

První opravdový dárek od syna

A ještě krátká příhoda, týkající se už našich dětí.
Přála jsem si, aby věřily na Ježíška co nejdéle. Milovala jsem a dodnes vzpomínám na ten obraz, kdy měly po štědrovečerní večeři hlavičky u okna a čekaly, kdy se Ježíšek snese z nebíčka. A my jsme pak s manželem za nimi přišli, že se bohužel dívaly ze špatného okna, protože Ježíšek přišel druhou stranou a dárečky už jsou dané pod stromečkem.
Syn přestal věřit dřív, díky jedné velmi aktivní paní učitelce ve školce, která i s těmi nejmenšími vyráběla dárečky pod stromeček, které tam pak měly děti dát, tudíž jim došlo, že dárky nenosí Ježíšek. Dcerka šla do školky později, tak věřila déle.

Miluji sýry! Ujedla bych se jich. A náš malý syn dostal dobrý nápad. Koupí mamince pod stromeček plátky tvrdého sýrů, který tak miluje. Za našetřené penízky si nechal ukrojit pořádný kus Eidamu, jenže ho šel kupovat, počítám tak 14 dní před Vánocemi. Zabalil ho do krásného vánočního papíru, převázal mašličkou a schoval do šuplíku.
Nemusím asi popisovat, jak vypadal, když jsem ho rozbalila pod stromečkem. A jeho mladší sestřička tehdy podotkla:
„Asi jsi maminko hodně zlobila, že Ti dal Ježíšek plesnivý sýr.“
Načež se k ní syn obrátil se slovy:
„Ty jsi blbá, to jsem koupil já.“
No a tak se dozvěděla i ona, že Ježíšek není…

A jak to bylo u Vás? Nebo u vašich dětí?
Pamatujete si, kdy jste přestaly věřit na Ježíška?

Téma dnešního dne: Kdy jste přestaly věřit na Ježíška

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: dámskou koženou peněženkou Oriano od od partnera dnešního tématu, internetového nákupního portálu www.zoot.cz. a tabulkou kvalitní, hořké čokolády Merci.

darek

Ať už na Ježíška věříte nebo nevěříte, tady ho najdete. :)

zoot

www.zoot.cz je internetový nákupní portál, se kterým máme velmi dobrou zkušenost. Zboží vám doručí poštou, kurýrní službou či messengerem, můžete jej vyzvednout i osobně. Na skladě mají více než 30 000 kusů, zásilka vám přijde obratem. Osobní odběr zboží: v Praze jsou dvě odběrná místa – doporučujeme Vánoční výdejnu radosti na Hlavním nádraží (je tady zkušební kabinka). Zde si objednávku můžete vyzvednout ještě tentýž den (pokud si objednáte zboží do 11.00). Pokud vám zboží není nebo se vám nelíbí, můžete jej zde nechat a nic vás to nebude stát.

Nezapomeňte na Žena-in nákupní kolekci, kterou pro nás připravuje www.zoot.cz
Podívejte se, co jsme pro vás připravili:
http://www.zoot.cz/kolekce/1695/zena-in/888/zena-in

Reklama