Čtenářka Jana doporučuje všem, co žijí od výplaty k výplatě, aby si vedli domácí účetnictví. S přehlednou tabulkou se vám prý nebude stávat, že vám dojdou peníze...

Další zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky Jany. Vedení domácího účetnictví vřele doporučuje...


Dobrý den,
ráda bych vám pověděla, jaký mám vztah k domácímu účetnictví. Obálkovou metodu jsem nikdy nepoužívala. Dá se říct, že jsem byla „postižená“ příkladem své matky a celkem brzy po nástupu do práce jsem si své příjmy a výdaje zapisovala ručně do tabulky. Časem jsem přešla na počítačovou verzi a byla spokojená, že mi tabulka sama vše sečte a odečte. Účetnictví jsem vedla hlavně proto, abych měla přehled o tom, kolik za co utratím a za jak dlouho dokážu našetřit větší obnos peněz. Dalším důvodem bylo, že jsem neměla internetové bankovnictví a tak jsem díky mojí tabulce měla přehled i o tom, kolik zbývá na účtě. Nyní již internetové bankovnictví využívám, takže tento důvod pominul. Moje příjmy se zvýšily a už mě to nenutí počítat každou korunu, takže jsem zlenivěla a účetnictví teď nevedu. Zřídila jsem si také spořící účet a pravidelně ho zásobuji. Tyto peníze jsou pro mě tabu, jen pro případ nouze. Vést si domácí účetnictví určitě doporučuji všem, kdo žijí tzv. od výplaty k výplatě. Také jsem to zažila, ale díky mému „postižení“ jsem nikdy nemusela týden před výplatou říct, že už nemám ani korunu.

S pozdravem,
Jana

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. listopadu 2011: Vedete si účetnictví?

  • Jak funguje vaše domácí účetnictví?

svickaOtázka k dnešnímu tématu zdá se jednoduchá, ale myslím, že odpovědí existuje spousta. Každý člověk má k financím jiný vztah a jinak je řeší. Někdo je dokonce vlastně ani moc řešit neumí a bude za jakoukoli radu vděčný. Zajímá mě tedy, jestli a jakým způsobem je řešíte vy, milé čtenářky? Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte do 2. 11. 2011 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte, že chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku, je potřeba, aby váš příspěvek byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem si tentokrát projasníte a provoníte bydlení, mám tu pro vás voňavou svíčku AIRWICK s podmanivými barevnými efekty v krásném balení se zápalkami.

Reklama