Ne, nebylo to tentokrát vůbec nijak těžké. Osud a život této ženy zná nejenom každý Maďar, ale i každý Čech, který prošel základním vzděláním…

Jistě, byla to SISI, kterou známe skutečně hlavně touto roztomilou přezdívkou. Vlastním jménem Alžběta Amálie Evženie Wittelsbach, narozena 24. prosince 1837 v Mnichově.

Stala se manželkou císaře Františka Josefa I a matkou jeho čtyř dětí.

sZavražděna byla ve svých jedenašedesáti letech italským anarchistou dne 10. září 1898 v Ženevě.

Odpovědí přišlo tentokrát opravdu velmi mnoho, což svědčí o faktu, že jste čtenářstvo vzdělané a sečtělé. Jako bonbónek mám pro vás jednu příhodu z barvitého života císařovny SISI.

Trochu podivínka, ale rozhodně ne, bez srdce a lidskosti

Představte si, že po každém česání si nechávala „mrtvé“ vlasy předkládat na stříbrném podnosu.

 Její osobní kadeřnice Fanny Feifaliková  z lásky ke své paní proto vymyslela trik s lepící páskou. Tu připevnila pod šaty a „mrtvé“ vlasy císařovny na ni po česání vždy nepozorovaně přilepila, aby tak mohla Sisi ukázat jen prázdný kartáč.

Na svatbě císařovniny mladší sestry Marie ale Fanny nebyla a Sisi musela učesat jedna místní dívka.

Ta si poté, co císařovnu učesala, chtěla nechat alespoň jediný její vlas na památku. Vzít si ho však nemohla, neboť podle „rituálu“, se musely všechny „mrtvé“ vlasy císařovně předkládat.

Několik vlasů si proto odvážně strčila do pusy.

Sisi ji ale viděla v zrcadle a hned se jí také na její čin zeptala. Dívka se jí vrhla k nohám a prosila o odpuštění, při čemž jí svůj čin vysvětlila.

Dojatá císařovna k jejímu překvapení vstala, vzala nůžky, ustřihla si pramen vlasů a uslzené dívce ho darovala. Hezké gesto že?

Los padl na LYONESS

Gratuluji a zasílám slibovaná zkrášlovadla.


Za chvilku se také dozvíte, kdo vyhrál v naší vypečené páteční, přísně vědomostní soutěži knížku „Jak se modlí čarodějky“.

Reklama