Zdravím, milé ženy-in :).

Tak dneska to bude výhra nejen za znalost architektury, ale také za trpělivost a schopnost pochopit pravidla soutěže, která se neustále měnila (čímžto se omlouvám za vzniklé zmatky, holt byl pátek třináctého :)).

Protože lovení architekta se nakonec nekonalo, rozhodla jsem se posuzovat Vaše odpovědi skutečně přísně a trvat na celém jménu architekta.

Samozřejmě, že odpovědi jako Petr Parléř nebo Matyáš z Arasu nebyly správné. Blíže skutečnosti se dostaly ty z Vás, které tipovaly Salvátora Dalího nebo Friedensreichera Hundertwassera, ale ani tito pánové to nebyli.

Správná odpověď by mohla znít Antonio Gaudí, kdyby to ovšem bylo celé jméno tohoto architekta. Není. Jeho celé jméno napsaly ze 146 soutěžících správně jen dvě. A vylosovanou vítězkou se stává DraMaH s odpovědí: Antoni Placid Gaudí i Cornet (25. červen 1852 Reus u Tarragony – 10. červen 1926 Barcelona).

Na datu jsem samozřejmě netrvala a uznávala jsem i jiné transkripce (například y Cornet), ale požadovala jsem skutečně celé jméno :).

Tímto vítězce srdečně gratuluji a posílám Bioaktivní Glandin 25 od firmy Pharma Nord.

A zítra si v článku řekneme víc o tomto nesmírně zajímavém a tvůrčím umělci, takže se máte na co těšit :).

Reklama