Jak na svého úžasného tátu vzpomíná čtenářka s nickem aviaki? Nenechte si ujít její dojemný příspěvek, za který děkujeme.

Tohle povídání pojmu jako vyznání. Bohužel jen sama pro sebe, protože tatínek už tu přes rok s námi není. Vlastně je – na parte jsme se sestrou nechaly napsat  tak, jak jsme to cítily: „Kdo v srdcích žije – neumírá“.

Táta se v životě hodně nadřel, kromě zaměstnání byla i spousta práce na záhumence (poměrně veliké). Dost často jsme se sestrou „držkovaly“, ale táta byl „klidná síla“, (teď je to heslo politiky zprofanované, ale tak to bylo), diskuze připouštěl, ale nedbal.

Několik historek:

Moje maminka, když se opravdu hodně naštvala, sebrala se a jela si koupit do města něco zlatého (přestože jsme nikdy moc peněz neměli). Jednou takhle přijela domů, vybalila zlatý prstýnek, pravila, že stál 2 tisíce (na rozdíl od ostatních ženských schválně nadsadila) a že tam k němu ještě měli náušnice za 3 tisíce. Na to tatínek opravdu v klidu odvětil, že proč si je teda nekoupila.  No a bylo po hádce.

Jedinou facku, kterou jsem kdy od táty dostala, bylo o svatém týdnu před maturitou, kdy jsem odmítla jít sušit seno s tím, že se musím učit (to seno jsem nakonec stejně sušit musela, maturita dopadla dobře). Jeho oblíbená historka totiž byla, jak on slezl ze sekačky a šel dělat maturitu.

Když jsem se rozváděla a měla jsem problémy (i soudní) se svým ex, tak jedinou větu, kterou mi řekl a která mi strašně pomohla duševně i prakticky bylo „Čím víc se s h… mažeš, tím více smrdí“.

Táta byl obrovský chlap, od té doby se mi vždycky líbili udělaní muži, bohužel můj manžel takový není, ale paličatý je úplně stejně, takže mu  vždycky říkám. „Máš štěstí, že už jsem na to  zvyklá z mládí“.

Poslední rok byl tatínek hodně těžce nemocný, ale naštěstí v závěru života byl doma. Přestože u nás v rodině  nějaké řeči o lásce vůbec nebyly zvykem, vím, že tak, jak jsme se sestrou a mamkou cítily jeho lásku celý život, tak i on naši lásku vnímal až do poslední chvíle.

aviaki

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To jste napsala moc krásně a váš táta by byl na vás hrdý.

Napíšete nám také něco o svém tátovi, milé čtenářky? Máte ještě čas svého otce vychválit, nebo si na něj postěžovat.

Své příspěvky na téma Otcové a dcery posílejte na známou adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama