Čtenářka Janaa1 nám  poslala tři představy ideálního lenošení a také úvahu o rozdílu mezi lenošením a lenochem. Děkuji Vám Janoo1 za Váš příspěvek. Se závěrem nelze než souhlasit…

Hezký lenivý den všem..
 
Když jsem četla  téma na čtvrtek, jako první mě napadlo, že ten, kdo tvrdí, že nerad lenoší, tak s odpuštěním kecá.. Já sama lenošení miluji. nemusí být dlouhé, stačí příjemná chvilka, ale dokázala bych klidně prolenošit celé odpoledne..

No vždyt si to představte: Houpací síť mezi stromy, příjemná teplota venku, na stole hrníček s kávou nebo čajem a příjemná kniha k tomu.. Celé odpoledne by o mě nikdo nevěděl, jak bych byla tichá..Možná by mě to ticho na chvilku i uspalo..

Scénář číslo dvě je nedělní ráno po příjemném večírku, spánek celé dopoledne a po probuzení by vás čekala jen lehká snídaně a žádné povinnosti.Kdo by odolal..

A do třetice slunečník na pláži, já sedím na židličce a popíjím lehký nealko koktejl a pozoruji mladíky hrající plážový volejbal... Takhle lenošit bych určitě dokázala..

A tak šup do reality...Od té doby , co mám své 4 potomky a jednoho vnuka, je lenošení opravdu jen sen - to zná asi každá mamina, co nemá babičky na hlídání k dispozici...

A nějak jsem odvykla „neaktivnímu odpočinku“...I když v zimním období si s knížkou zalezu ráda. je-li to druh lenosti a lenošení,pak s klidným svědomím prohlásím: Jsem lenošivá,ale šťastná... :-).

I když na druhou stranu- lenošení není lenost...

Lenocha, který neudělá nic, jen se válí bych vedle sebe nechtěla.Každé lenošení by mělo být vyváženo prací a aktivitou.jinak ztrácí na půvabu a  stává se z něj hnusný zlozvyk..

Takže lenošení zdar.(a tomu s knihou zvlášť)..

Janaa1 
Text nebyl redakčně upraven


Umíte lenošit?

  • Jak nejraději lenošíte?
  • Umíte proflákat celý den?
  • Toužíte po lenošení a nemůžete?
  • A když si představíte prolenošený den, jak by vypadal?
  • Znáte nějakého lenocha?

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním. Knihami „Bratři sestry a jiná neštěstí“ od autorky Václavy Moravcové, kočičí krimi „Kočka s houslemi“ od Lydie Adamson a Diářem na rok 2013 s citáty Paula Coelho nazvané „Proměny“. To abyste si čas na lenošení mohly naplánovat.

Reklama