Bulvár

Kdo stojí na chodníku, podporuje Ameriku!

Na Prvomájové průvody dnes vzpomínám s určitou nostalgií a úsměvem na rtech. Nikdy se mi nechtělo vstávat, když jsem si představila, že zase vyfasujeme v práci mávátka a jako houf debilů budeme procházet městem se sloganem na rtech – „Kdo stojí na chodníku, podporuje Ameriku". Někdo z těch mladých si řekne - tak proč tam chodili? Jo, ono to nebylo jen tak.

Když měl rodinu, měl strach z důsledků „vzpoury". Ale přece jen mezi těmi májovými „pochoďáky" byly i ty úsměvné. Jako třeba tento:

Tehdejší náš soudruh ředitel, velký a zarytý komunista, šel v čele našeho fabrikového průvodu. Na sobě novou uniformu Lidové milice. Byl totiž jejich velitelem. V ruce prapor a na rtech úsměv. Na jeho pokyn jsme se vydali na pochod. Najednou ředitel prudce zastavil, pracovník za ním do něho narazil a my uslyšeli na celé kolo: „Sakra, blbej pták. Dejte mi vzduchovku, já ho naučím, srát mi na výložky". A dožadoval se střelné zbraně.

Milicionář vedle něho ho uklidňoval: „Ale, soudruhu řediteli, víte dobře, že do průvodu zbraně nenosíme". Ředitel nato: „No dobře, ale kdyby bylo po mým, tak ho po bolševicku zabiju a byl by klid". A zase s úsměvem pokračoval v pochodu. Tato historka se šířila celým průvodem až do poslední řady. Smáli jsme se, a ani nám tehdy nevadilo, že zrovna začalo příšerně pršet. Průvod jsme zakončili v hospodě, která mimochodem musela být po celý průvod zavřená. To proto, aby se některý mazavka „nezlinkoval" a nehulákal na průvod protistátní hesla.

Januše


Tak to je zatím nejlepší historka. Dokonce jedna z nejlepších prvomájových, co jsem kdy slyšel.:) Jen škoda, že to bylo pouze na výložky, a ne rovnou do huby. To by bylo přijatelnější. Já když si vzpomenu na ty alegorické vozy… U nás se vyráběly koberce. A Avie. Takže na Avii vezli asi deset rolí hnusného jekoru na stojato, byl jakože seřazený podle barev duhy. Ta také vypadala, jako by ji někdo po…

   
27.09.2006 - Společnost - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [6] karlik [*]

  Jó a ten soudruh řiditel není dnes čistě náhodou majitelem toho podniku co ho kočíroval. Jednoho takového znám řiditeloval Léčiva teď mu patří Zentiva.

  superkarma: 0 28.09.2006, 23:55:38
 2. avatar
  [5] karlik [*]

  Co dnes dělají asi oni propagandisté kteří vymýšlely onapřiblblá hesla jako je v úvodu. Nedělají náhodou onu přiblblou reklamu na každé h lejno.

  superkarma: 0 28.09.2006, 23:51:51
 3. avatar
  [4] Vivian [*]

  Mně dneska taky pos*ral pták výložky Naštěstí to nebylo řídký, tak to spravil papírovej kapesník... Náhodou jsem taky neměla u sebe zbraň

  superkarma: 0 27.09.2006, 16:10:59
 4. avatar
  [3] Alenka0010 [*]

  Januše

  superkarma: 0 27.09.2006, 13:21:57
 5. [2] Asdareel [*]

  Kdo neskáče není Čech, hop hop hop

  superkarma: 0 27.09.2006, 13:18:39
 6. avatar
  [1] arjev [*]

  Mého kolegu posrala přerovská holubice míru.Trus měl přes čelo a Pepa šel průvodem,volal vše je posrané i já!

  superkarma: 0 27.09.2006, 11:26:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme