havana

Z pražského klubu Roxy se na jeden večer stal nefalšovaný kubánský ráj. Velkolepá párty proběhla v rámci třetího ročníku největší flair bartendingové show v ČR - Havana Club Cocktail Show 2010. Všichni návštěvníci se projevili jako praví milovníci života, neboť kubánské koktejly připravené z rumů Havana Club doslova tekly proudem.

havanaHavana Club Cocktail Show 2010 byla v prvé řadě o barmanské exhibiční soutěži. Osm elitních flair bartenderů z celého světa předvedlo své oslnivé umění, které bylo mnohdy hluboko za hranicemi lidského chápání. Hlavní cenou pro nejlepšího flair bartendera byla finanční odměna ve výši 1 250 EUR, kterou zaslouženě vyhrál Marek Posluszny z Polska.

„Flair bartending je umělecko-sportovní barmanská disciplína, která je doprovázena dost neobvyklými prvky. Je to show pro lidi a někdy hraničí i s akrobacií,“vysvětluje Jarda Janoušek, Český reprezentant na Havana Club Cocktail Show 2010.

Kromě barmanských es se předvedli i přední DJ's z Česka a Kuby (DJ Mike Trafik a DJ Lazaro). O žhavé rytmy se postarala originální kubánská kapela Mezcla. Třešničkou na dortu pak byl soubor kubánských tanečníků Tradicion, kteří zájemcům poskytli lekci davové salsy. Moderátorské role se zhostili Lejla Abbasová a Pinďa.
Největší flair bartendingovou show v ČR si nenechaly ujít ani známé tváře českého showbyznysu. Drinky připravené z rumu Havana Club popíjely například modelky Veronika Machová (Česká Miss World 2010), Iveta Lutovská (Česká Miss 2009) a Dominika Mesarošová. Svou přítomností potěšil dámské obecenstvo vítěz mužské soutěže krásy Mr. Czech Josef Karas, sympatický moderátor a herec Petr Vágner, zpěvák Sámer Issa, bývalý pornoherec Robert Rosenberg a showman Pavel Novotný. Ozdobou večera pak byla křehká zpěvačka Kamila Nývltová.

havana

Havana Club je jediným mezinárodně uznávaným kubánským rumem. Značka vznikla v roce 1878 spojením tradic výrobců rumu, kubánských koktejlů a historické tradice Kuby jako významné křižovatky kultur. Mezi její nejslavnější obdivovatele patřili například Ernest Hemingway, Marlene Dietrich nebo Gary Cooper. Rumy Havana Club jsou velice oblíbené i v koktejlech. Například Mojito se stalo synonymem pro letní drink. Postup popisuje Aleš Půta, přední český mixolog a lektor barmanské akademie: „Do sklenice vložte nakrájenou limetu s třtinovým cukrem a intenzivně vymadlujte. Přidejte mátu, kterou jen zlehka pomačkáte madlerem. Doplňte ledovou drtí a zalijte rumem a sodou. Následně vše důkladně promíchejte. Podává se s brčkem a snítkem máty na ozdobu.“

havana

Ingredience na Mojito:

 • 1 cl Havana Club Anejo Blanco
 • půlka čerstvé limetky
 • 2 lžičky třtinového cukru
 • 8-10 lístků máty peprné
 • soda

Absolutní pořadí

1. Marek Posłuszny (Polsko)
2. Luca Valentin (Rumunsko)
3. Sylvain Glatigny (Francie)

Ostatní soutěžící: Marco Corgnati (Itálie), Stefan Haneder (Rakousko), Ionut Ivanov (Rumunsko), Jarda Janoušek (ČR), Michal Těžký (ČR)

Havana Club Cocktail Show 2010 ve zkratce

 • 3. ročník největší flair bartending show v ČR
 • Proběhla 9. 9. 2010 od 18:00 v pražském klubu Roxy
 • Vstup zdarma
 • Cena drinků od 50 Kč
 • Soupeřilo 8 světových barmanů o hlavní cenu ve výši 1 250 EUR
 • Českou republiku reprezentoval Jarda Janoušek a Michal Těžký
 • Vystoupila kubánská kapela Mezcla, taneční soubor Tradicion, kubánský DJ Lazaro a český DJ Mike Trafik
 • Moderovali Lejla Abbasová a Pinďa

Více informací najdete na stránkách www.havanaclub.cz

Reklama