Bulvár

Kdo se stal naopak babičkou později?

 
Myslím, že velmi mladých babiček bude spíše ubývat, než přibývat. Spíše bych dnešní téma obrátila – kdo se stal později babičkou?

Nevím, jestli někdo zapisuje případy babičkovství do knihy rekordů, ale ty se musí stále častěji překonávat. Moje tchyně se například stala poprvé babičkou až v sedmdesáti! Měla ohromnou radost, že se toho ještě dožila a už si pět let „užívá“ babičkovství. Sama měla první dítě až po dvacítce a celkem porodila čtyři. Jeden kluk zemřel při autonehodě, druhý kluk je můj partner a tedy ji obdaroval vnučkou, třetí kluk pracuje jako vysokoškolský profesor a na zakládání vlastní rodiny nijak  nepomýšlí. Jediná její dcera se též jaksi vymkla přírodě a raději podlehla samotářským trendům. Jelikož ji táhne již na padesát, těžko porodí nějaké dítě.

Když proberu blízké příbuzné z jejich strany, také tam moc dětí nenajdu. Dokonce dvě  sestry tchyně zůstaly až do stáří bezdětné. Podotýkám, že bydlím v zahraničí a tam se tedy trend „mít děti až později“, dostal již daleko dříve než v Čechách. 

Pokud si vezmu mou „stranu“ – já měla první ( a dosud poslední) dítě ve třiceti,  jedna sestra ve 22 letech, druhá sestra slaví 26, ale dosud má jen partnera a psa. Tři nejbližší kamarádky rodily také poprvé po třicítce, jen jednu mohu vyzdvihnout a říct, že začala hned po škole a má dnes čtyři děti.

Mohla bych napsat i o několika kámoškách, co prostě děti nechtějí, protože jim bezdětný stav abslutně vyhovuje.
Tohle samozřejmě není jen má zkušenost, ale mnoha dalších lidí. Čas mít první dítě se posunul a s ním i babičkovství.

Vyšší věk babiček má za důsledek, že už se prostě ani neodvážím nechat tchyni na hlídání dcerku, protože sama na tom je zdravotně špatně a ani si s vnučkou nijak nehraje. Ty správné babičky na hraní a na trávení prázdnin prostě brzy odejdou...

A já se můžu těšit, že alespoň na smrtelné posteli uvidím nějaké vnouče.... ( tak si tak říkám, chci vidět vůbec nějaké vnouče? V této době mi asi postačí dcerka, co žije životem, který si sama vybere..)

Všem krásný den, přeje

Margaretka  
Milá Margaretko,
děkujeme za příspěvek a pohled z druhé strany. Posíláme za něj malý dárek: Stíny od Astor.

 

   
12.09.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [2] Andulína [*]

  Proč už tam není ten původní článek? Byl zajímavý a názory pod ním taky.ˇRedakce si s námi zase hraje Kdo sem přišel až teď, tak neví, co se dřív psalo

  superkarma: 0 13.09.2007, 00:36:24
 2. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Mé babičce bylo 69, když jsem se narodila, jezdila jsem tam na prázdniny a ještě mi stačila spílat v pubertě.

  superkarma: 0 12.09.2007, 16:10:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme