Novinky

Kdo se bude starat o mamku?

O svých rodičích nám v dalším příspěvku napsala čtenářka, která si nepřála zveřejnit své jméno. Ta popisuje, jak žijí její rodiče - tatínek je o 11 let starší.

Třeba se to ještě zlepší, třeba se mamince povede manžela přesvědčit, aby něco dělal. I to se stává. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Milá redakce, milé Ženy-in,

dnes mi to nedá a i já přispěji k dnešnímu tématu. Mám rodiče, tedy mamku a nevlastního taťku, kteří jsou od sebe 11 let. Jsou spolu již skoro 25 let, což je úctyhodné. Ale má to mnoho ale. Mamka se podruhé vdala, když mně bylo sedm a sestře o rok méně, tomu předcházel rychlý rozvod a stěhování za novým otcem. De facto nás vychoval, táto mu i říkáme. O tom příspěvek ale není. Již několik let vidím problém v jejich věku, táta má jít za dva roky do důchodu a už by tam chtěl hned, ale co by doma dělal? Je to totiž tvor nesportovní, nespolečenský, nekulturní (myslím tím, že nerad někam chodí apod.). Mamka by i šla, ale tátovi se nechce, a tak nejde ani ona. Domácnost je také celá na ní. A myslím si, že se to jenom zhoršuje. Když je pozvu na kafe, dostane se mi odpovědi, proč, kafe si můžeme dát doma? Mně se nikam nechce apod. Přijde mi, že táta by jen seděl doma a čekal na konec. Navíc, má pořád nějaké zdravotní problémy, chápu, ozývá se jeho věk (je mu šedesát), na druhou stranu si za to může ale i sám. Jenom jí, nechce zhubnout (tvrdí, na něco se umřít musí). Na procházky chodit nechce, všude jen autem, když jsem nadhodila, že jim koupím hůlky na chůzi, málem dostal infarkt, že to dělat nebude, není důchodce (paradoxně brzy bude) apod. No, problémy s klouby má, takže hůlky ho možná stejně neminou. Nevím, vidím mamku, která je k světu, štíhlá, chtěla by se i bavit, chodit do společnosti a táta? Ten jen doma, u televize nebo notebooku. Má rád svůj klid a vždy i měl. Zájmy společné nejsou. Takže to dopadne následovně. Táta půjde brzy do důchodu, styl svého života nezmění, mamka se následující roky bude starat nejen o domácnost (chodí i do zaměstnání), ale brzy i o něho. A to nevím, jak sama při svých 60 kg zvládne, když táta má dvojnásobek, ne-li víc. Zvládne to? A kdo se pak bude starat o ní?

Nedomnívám se, že větší věkový rozdíl je skvělá věc. Ano, v tom nižším věku možná někomu imponuje muž, který ví, co chce, ale stejně se ten rozdíl časem projeví. Hlavně v tom, že žena (je-li ona mladší) bude ta, která se bude muset postarat.

Přeji pěkný den.

Vaše čtenářka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne zní: Věkový rozdíl mezi partnery

 • Jaký je podle vás ideální věkový rozdíl mezi partnery?
 • Máte mladšího, nebo staršího partnera?
 • Funguje to?
 • Co si myslíte o tom, když je muž od 20 a více let starší?
 • Chtěla byste mladšího muže?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá knížku s názvem Drahá Silvie (Dawn Frenchová, nakl. Argo). Je taky o vztazích. :-)

sil

   
13.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [2] Rikina [*]

  Kdo se bude starat o mamku? No, snad nejlépe její děti, ne? Sml58 Sml57

  superkarma: 0 13.01.2014, 20:18:30
 2. [1] hajcena [*]

  Domnívám se, že to není jen věkěm, ale i povahou tatínka. Já to vidím u nás doma - naši jsou spolu přes 40 a táta je rok v důchodu. Nepamatuju si, že by se naši někdy hádali a vůbec na celé dětství ráda vzpomínám. Problém je ten, že můj táta je pohodnlný a nemá absolutně žádné koníčky (kromě čtení) a moje máma je akční a celá "do světa". To, že s ní táta nechce nikam jezdit už vyřešila kamarádkou a do zahraničí jezdí s ní nebo se mnou a dětmi. A takhle už to bude pořád - ani jeden se nezmění.  A nenní to jen o cestování - přijde mi poslední dobou, že už jim na sobě vadí úplně všechno - pořád se hádají o úplný blbosti a mně to děsně štve a vadí. Nevím, proč bych si na to měla ve svých 35 letech zvykatSml15 Mám je strašně ráda, ale pomoct jim nedoveduSml80. PS: věkový rozdíl jsou 2 roky.

  superkarma: 0 13.01.2014, 15:59:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme