Bulvár

Kdo přežije, ten možná i vyhraje


Jestli jsem si sama sebe uměla představit jako účastnici reality show VyVolení, tak jsem si na sto procent jistá, že v reality show Trosečník, kterou televize Prima připravuje, bych neměla žádnou šanci.

Má jít především o napětí, dobrodružství a boj o přežití celkem šestnácti lidí na ostrově uprostřed Atlantiku. Pamatuji si, že jsem před několika měsíci viděla několik dílů této reality show. Jde totiž o licencovaný formát zakoupený od společnosti Castaway Television Productions LTD a na jeho realizaci bude Prima TV spolupracovat se společností STRIX.

Zajisti si obydlí i potravu

Poprvé se Trosečník (Survivor) na televizní obrazovce objevil ve Švédsku v roce 1997, mezinárodní úspěch se dostavil po premiéře na americké televizní stanici CBS v květnu roku 2001, která zaznamenala fenomenální úspěch. V současné době se na CBS vysílá již 12 série. Survivor pak pronikl do celého světa - doposud byl formát prodán do 48 zemí a odvysílán ve 106 sériích.

A proč je tato reality show diváky tak oblíbená?

„Maximálně 16 účastníků je vysazeno na exotickém místě plném nebezpečí (pustý ostrov, poušť). Společně stráví měsíc, během kterého bojují o svůj holý život. Musí se vypořádat s nástrahami místní přírody, postarat se o to, aby přežili, musí si zajistit obydlí i potravu,“ řekla tisková mluvčí televize Prima Jana Malíková.

Může ti být klidně i šedesát

V těchto dnech probíhají castingy. Přihlásit se můžete i pomocí internetových stránek televize Prima. Hledají se zajímavé osobnosti s velkou psychickou a fyzickou odolností. „Soutěžícím musí být minimálně 18 let, horní hranice věku stanovena není,“ dodala Malíková.

Účastník, který zůstává jako poslední získává hlavní finanční výhru, která například v americké verzi činí jeden milion dolarů. „Výhra i v naší verzi bude velmi atraktivní, o její podobě budeme informovat později,“ řekla mluvčí TV Prima Malíková.

Pohltí i tebe?

„Každý se na to dívá, každý o tom mluví, každý člověk by se toho chtěl zúčastnit,“ napsal Bill Carter v New York Times.

„Jsem přesvědčen, že diváky u nás pohltí Trosečník stejně, jako se tomu stalo všude ve světě, kde byl vysílán. Půjde o dramatickou, velmi atraktivní podívanou," řekl generální ředitel televize Prima Martin Dvořák. Uvidíme. A kdy? ,,Tento projekt plánujeme nasadit do vysílání v druhé polovině letošního roku," prozradila Malíková.

Přihlásila byste do této reality show?
Budete se dívat? Viděla jste některé díly ze zahraniční mutace?

   
29.05.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Kadla [*]

  Reality show už mám plné zuby, i tak jich tu je příliš. Na tuhle určitě taky koukat nebudu.

  superkarma: 0 30.05.2006, 14:06:04
 2. avatar
  [10] Gabi [*]

  Zase reality show? Něco jako Pevnost Boyard? Nemělo by se to jmenovat "Přeživší"?

  superkarma: 0 30.05.2006, 08:38:15
 3. avatar
  [9] Stonožka1 [*]

  Dívat se budu určitě, když to vysílala Nova, snažila jsem se nepropásnout díly. Docela bych do toho šla, ale tak před 15 lety, teď už sotva doběhnu na tramvaj

  superkarma: 0 29.05.2006, 18:01:38
 4. avatar
  [7] Zdenicka1983 [*]

  Už se na to těším...

  superkarma: 0 29.05.2006, 13:15:00
 5. avatar
  [4] ifka [*]

  Určitě bych se nepřihlásila. A jestli na to budu koukat? Tak to se uvidí. Co bude zrovna v tu dobu. Nemůžu říci ne, protože zvědavost si nevybírá

  superkarma: 0 29.05.2006, 07:20:19
 6. avatar
  [2] danca79 [*]

  Koukala jsem na jednu z prvnich serii CBS, bylo to super, ale na dalsi serie uz me koukat nebavi....je to porad to same dokolecka. Jestli bych se prihlasila nevim, mozna bych to zkusila pokud bych mela moznost - prece jen vzit si v praci na mesic volno je dost problematicke, a riskovat ze z prace kvuli Survivor odejdu a pak vypadnu v prvnim kole a zustanu bez prace a bez penez, nad tim musi clovek hooooodne popremyslet.

  superkarma: 0 29.05.2006, 05:12:47
 7. avatar
  [1] Blueberry [*]

  Survivor miluju, ale nikdy bych se neprihlasila, protoze proste mesic v takovem prostredi nepreziju. Clanek neuvadi, ze ucastnici nejenom prezivaji za hroznych podminek, ale soutezi skoro kazdy den bud o imunitu nebo nejakou odmenu (jidlo, prikryvky, mydlo apod.). A ty souteze jsou pekne tezke!

  superkarma: 0 29.05.2006, 01:19:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme