Nad rčením: „Kdo nežárlí, nemiluje.“ se zamýšlí čtenářka Maryene. Má totiž zkušenost s žárlením, kterou by si asi nikdo nepřál, její někdejší partner ji všude stíhal…

Další příspěvek k dnešnímu tématu si můžete přečíst od čtenářky Maryene…


Říká se, „kdo nežárlí, nemiluje“.  Ale čeho je moc...
Na prvního manžela jsem nežárlila a on prý na mě také ne. Ale považte. Došlo to s ním tak daleko, že se nechal přeřadit na stejné pracoviště jako já a dokázal mě sledovat celé dny. Přestože jsem vždy ráda tančila, museli jsme přestat chodit na všechny plesy a podobné akce, protože podle něho ostatní muži neměli na práci nic jiného, než že se po mně „dívali jako mlsní psi“.
Nemohla jsem si sama ani nechat opravit pračku, protože opravář by měl určitě postranní úmysly. Nemohla jsem se stýkat se žádnými kamarádkami, všude jsem musela být jenom s ním a pokud to nešlo tak, být jen doma.
Stíhal mě všude, i když jsem zajela k rodičům. Moje máma z toho nejdříve měla legraci, když mi říkávala,: „Vsaď se, že za chvíli tě tady najde“. Ale legrace skončila, když jsem se rozhodla náš vztah ukončit rozvodem a začala jsem slýchat, že když mě nemůže mít on, tak raději nikdo, mě zabije, děti taky, dům zapálí a potom skončí sám se sebou. Těch příběhů by bylo na celý román, ale kdo to nezažil, nepochopí, že život s chorobným žárlivcem není život, ale peklo.
Přesto jsem to riskla a s malou dušičkou a velkým strachem mu oznámila, že už s ním nedokážu dále žít.
Dnes jsem podruhé vdaná a světe div se, žárlivost, kterou jsem sama odsuzovala, mě dostihla také. Ne sice nijak chorobná, ale přesto mi nedělá dobře, když v albu uvidím fotku manželovy bývalé přítelkyně.
On zase žárlí na mého prvního manžela. Ale je to opravdu jen taková ta zdravá žárlivost, která vztah utužuje, nijak se neomezujeme a nic si nevyčítáme ani se nepodezíráme a věříme si.
 
Přeji všem hezký den a nezadaným doporučuji, žárlivcům se vyhýbejte i když vám to může zpočátku vztahu lichotit.
Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. září 2012: Projevy vaší žárlivosti

Své příspěvky k tomuto tématu již nezasílejte. Později odpoledne vám prozradím, která čtenářka získala za příspěvek slíbený dárek: knihy Trapasy po francouzsku od Tanji Kuchenbeckerové (nakladatelství iKAR) a Dvorní šašek a čarodějnice od Siegfrieda Obermeiera (nakladatelství Knižní klub).

trapasysasek

Reklama