Čtenářka marde má již celkem bohaté zkušenosti se zvěřinou a má ji ráda. Jak k těm zkušenostem přišla, vám popsala ve svém příspěvku, za který jí děkuji.

Dobrý den,
dnes je zajímavé téma. Já jsem jako první divočinu ochutnala zajíce na smetaně. Bylo to u mé tety, když zajíce vyhrál strýček v tombole na mysliveckém plese. V té době mi bylo asi deset let a zvířata jsem měla ráda spíše živá než na talíři.

Další zkušenost jsem získala v závodní jídelně. Měli jsme jelení guláš s knedlíkem. Maso bylo trochu tuhé, ale omáčka dobrá. Pak dlouhé roky nic.

Asi před patnácti lety manželův kolega cestou do práce srazil srnu. Nečekaně mu vběhla pod auto. Tehdy takové maso nebylo moc obvyklé, tak si ji odtáhl a v práci se o ni všichni podělili. Když mi manžel přinesl to nadělení domů, nejdřív jsem se na to nevěřícně dívala, ale pak mi to nedalo a začala jsem hledat v kuchařkách a sešitech na vaření nějaký zajímavý recept.

Nakonec jsem si vybrala Srnčí na víně. To bylo poprvé, kdy jsem něco takového vařila. Jako přílohu jsem k tomu udělala bramborové knedlíky .

 Na první pokus to bylo moc dobré. Vloni můj syn jel autem a na silnici našel přejetou srnku. Zastavil a odtáhl ji stranou. Když se vracel, stále tam byla. Tak ji naložil a přivezl domů.

Manžel s ní nechtěl mít nic společného, takže veškerá práce byla na synovi. Předtím nikdy nic takového nedělal. Vychladlá už byla, takže ji stáhl, vykuchal i naporcoval úplně sám. Já takové věci nemusím vidět.

Maso rozdělil mezi své bratry.  Tak jsem zavzpomínala a můj první recept jsem obohatila o špek a divoké koření a opět přidala jako přílohu bramboré knedlíky. Nemělo to chybu.

V poslední době nám v jídelně občas uvaří divočáka v šípkové omáčce. Musím říct, že je to moc dobré. Omáčka je mírně navinulá, vůbec není sladká.
Tak to jsou mé zážitky s divokou. Kdo neochutnal, neví o co přicházi. Je to libové a zdravé maso.

Přeji všem dobrou chuť.
Lovu zdar

marde
Text nebyl redakčně upraven


Jaký je váš vztah ke zvěřině a myslivectví…

  • Jaké zvěřinové jídlo máte nejraději?
  • Nebo byste něco takového do pusy nikdy nevzala?
  • Máte nějaký skvělý recept?
  • Kdo vám zvěřinu dodává?
  • Ulovila jste vy někdy něco sama?
  • Umíte vyvrhnout a stáhnout z kůže nějaké zvíře?
  • Vběhla vám pod auto srna, nebo divoké prase?
  • Neb na vás nějaké roztomilé zvířátko zaútočilo?

Na vaše příběhy, recepty, úvahy na výše uvedené téma se těším na redakčním mailu

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin za příspěvek odměním. A čím? To bude překvapení!

Reklama