Hormonální antikoncepce - má ji platit žena, nebo muž? Pavlína si myslí, že antikoncepci má platit muž, Radka má opačné mínění. Přikloňte se v anonymní anketě k názoru jedné ze dvou námi oslovených žen!

lek

Nedávno jsem narazil na zajímavé dilema: Má hormonální antikoncepci platit žena, nebo muž? Sám jsem se nad tím zamýšlel a dospěl k těmto závěrům...

Antikoncepci si hradí žena...
Důvody mohou být různé, například je žena zatím skálopevně rozhodnutá, že ještě nechce otěhotnět a mít miminko - je to přece zásah do jejího organismu, o kterém si chce plně rozhodovat sama. Dalším důvodem může být svobodomyslnost, žena nechce být příliš vázaná na jednoho partnera.

Antikoncepci hradí muž...
Tento model bude nejspíš fungovat u hodně dominantních mužů a submisivních žen, které očekávají, že se o ně partner maximálně postará. Může to být ale i dohoda mezi partnery a ze strany muže projev starosti o ženu a odpovědnosti za společné chvilky opojení.

Oslovil jsem dvě kamarádky, které mají názor na platbu za antikoncepci velice vyhraněný, a poprosil jsem je, zda by mi ho pro náš magazín neobjasnily. Toto jsou jejich odpovědi...

Pavlína Š.: Platit má muž

Když už ženská do sebe ten sajrajt musí ládovat, tak ať se na tom chlap taky nějak podílí. Nejsem žádná feministka, ale tohle je otázka zdraví. My s přítelem používáme jenom osvědčený kondomy a je to v pohodě. Myslím, že kdokoli cokoli polyká, tak by to ten druhej měl nějak ocenit. Kdyby bral antikoncepci v tabletách přítel, taky bych mu to chtěla nějak oplatit.

Radka: Platit má žena

Děkuji, ráda se vyjádřím. Přijde mi přirozené, že si pilulky kupuji, respektive platím sama. Dává mi to pocit volnosti a svobody. Mám sice stálého partnera, ale je pro mne důležité vědět, že na něm nejsem v tomhle ohledu závislá. Je to čistě moje ženská záležitost, se kterou má partner sice hodně co dočinění, ale tohle vážně ne. Nevím, jestli to vysvětluji dostatečně pochopitelně... představa, že by mi měl partner pilulky platit, mi přijde podobně absurdní, jako byste přišli do pekárny, koupili si deset rohlíků a nechali si je zaplatit pekařem, jestli mi rozumíte.

Reklama