Milá redakce,

Myslím, že tenhle obrázek tak trošku můj názor na cikány vystihuje.

Nevím, jaký názor máte vy, ale podle mě až moc často cikáni používají  termín „cikánská diskriminace", a to v případech, kdy se jim to hodí - na úřadech, v televizi apod. Přitom ti, kdo jsou tu diskriminováni, jsme právě my, „bílí". My se musíme pídit na úřadech, na jaké dávky máme vůbec nárok, my musíme vyplňovat všelijaké formuláře... Cikánům to úřednice samy předepíší a ještě jim řeknou, na jaké dávky mají nárok (teda pokud to už nevědí od svého nepracujícího příbuzenstva).

Vím, že jsou i cikáni, kteří jsou slušní, pracují a jsou to fajn lidičky... pár jich znám a mám mezi nimi i kamarády a známé.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mluvím hlavně o těch, kteří jen rodí děti a ani se nesnaží si najít práci - viz. Matiční, Chánov -  kteří si neváží cizího majetku, zdemolují byty a pak žádají nové, o těch, kteří přijdou se svými dětmi na úřad a řvou na úřednice, aby dostali dávky...

Souhlasím s názory politika Sládka (ne s jeho chováním), souhlasím s vystěhováním cikánských neplatičů do buněk, jak to nechal udělat jistý politik... a vůbec se za svůj názor nestydím!!!  Nechala bych do buněk vystěhovat všechny neplatiče - nejen cikány! Když někdo nechce za něco platit, tak proč by to měl užívat???

Možná, že někoho můj názor rozčílí, ale věřím, že jedině toho, kdo s nimi není ve styku...

Delli2


Děkujeme za příspěvek.
Co k němu dodat více, než že máte určitě svou část pravdy a že Romové jsou se sociálním systémem obeznámeni lépe než kdokoli jiný. Je zvláštní, že ve školách mají často s výukou problémy, ale spletitost labyrintu dávek, kterou nechápe snad nikdo, mají zmáknutou dopodrobna.:)

Také se chcete vyjádřit? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama