Eliška Balzerová

Kalendář Proměny vzniká pro Nadaci Archa Chantal již poosmé. V letošním kalendáři se známé osobnosti české kulturní a sportovní scény, převtělí do světových hvězd z filmových plakátů. Eliška Balzerová se na fotce pro kalendář Proměny proměnila v Helen Mirren v její roli Alžběty II. ve filmu Královna. Co na proměnu energické Elišky Balzerové říkáte?

eliškasd

Eliška Balzerová a Helen Mirren

„Samozřejmě, jsem kalendář Proměny znala. Je to především krásná myšlenka a dokonalé fotografické a maskérské provedení. Byla jsem už na fotografování jednou oslovena, ale tenkrát to nevyšlo. Letos ano a jsem ráda, že jsem se mohla na chvíli převtělit do tak skvělé kolegyně. Představovala jsem si, že takhle asi probíhalo fotografování plakátu k jejímu filmu. Bylo hezké si to zkusit. Celý projekt je vlastně nápadem fotografa Petra Kurečky a ve chvíli, kdy se spojil s Nadací Archa Chantal, která pomáhá dětem zpříjemnit pobyt v nemocnicích, je tento projekt, alespoň v mých očích, neobyčejný a cenný. Film Královna jsem pochopitelně viděla a výkon paní Helen Mirren je skvělý! Však také byla oceněna za svou práci Oskarem. Sama jsem hrála její historickou předchůdkyni Alžbětu l. Měla jsem ale složitější líčení, protože Alžběta l. byla po nemoci holohlavá a já jsem strávila v maskérně při vytváření holé hlavy o mnoho více času. Ale výsledek pak na jevišti vydržel celé tři hodiny!“ vyprávěla nadšeně Eliška Balzerová.

gh

Kalendář bude slavnostně pokřtěn 15. listopadu a výtěžek z dražby originálů fotografií podpoří charitativní projekty, které realizuje nadace na dětských odděleních českých zdravotnických zařízení.

sd

FOTO Z KALENDÁŘE: KRÁLOVNA – Eliška Balzerová © Kalendář Proměny 2017, foto: Petr Kurečka 

www.kalendarpromeny.cz

FOTO ze ZÁKULISÍ FOCENÍ : © Kalendář Proměny 2017, Michal Kratochvil 

Reklama