Bulvár

Kdo chce vypadat jako Elton John, má šanci

Kupte si tyto brýle a budete vypadat zaručeně jako Elton John nebo zpěvačka Anastacia. Ne, to není laciná reklamní kampaň na "béčkové" sluneční brýle, ale nová dobročinná akce. Známé osobnosti, které brýle přijaly jako součást svého image, je teď prodávají a výtěžek chtějí darovat na dobročinnost.

Mezi hvězdami, které si "odtrhnou od očí" je třeba právě Elton John, Anastacia nebo zpěvačka Holly Valance. Organizátoři doufají, že prodej z ojedinělé dražby dokáže pokrýt výcvik tisícovky vodících slepeckých psů pro členy britské Asociace slepců. Tím to ale nekončí. Ti, kteří si nemohou slavné brýle pořídit, mohou alespoň vyjádřit své soucítění se slepými lidmi: organizátoři aukce doporučují, aby každý, kdo patnáctého června půjde po ulici, měl na nose nasazeny právě černé brýle.

Všechny sluneční brýle, které hvězdy do aukce chtějí věnovat, jsou velmi luxusní. Elton John daruje brýle od firmy LA Eyeworks, Anastacia sundá z nosu výrobek značky Dolce & Gabbana a herečka Minnie Driver věnuje oční doplněk z dílny Chloe. Mezi dalšími osobnostmi, které darují své brýle, bude například skupina Blue, modelka Jodie Kiddová nebo herec Robson Green.

O tom, jaké brýle hvězdy ze svých šuplíků vyhrabou, organizátoři akce nerozhodovali. Měli jen jediný požadavek: aby byly schopny zachytit nebezpečné ultrafialové záření. "Je to jedna z možností, jak podpořit nákup a výcvik slepeckých psů pro ty, kteří to potřebují. Jsem rád, že nám v tom hvězdy pomáhají," uvedl jeden z koordinátorů aukce Robin Hutchinson. Dodal, že dražba by mohla zvýšit i povědomí o méně známém druhu rakoviny oční rohovky. Prevencí proti tomuto onemocnění je právě nošení vhodných ochranných brýlí.  

       
   
13.06.2003 - Společnost - autor: Herta

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme