píše o svém vnímíní adventního času čtenářka s nickem kobližka. Nešílí s úklidem a nákupem, nepatřím k těm uštvaným ženám, co na Vánoce nadávají. Pro ní je to čas zastavení a sbližování srdcí

Venku svítí sluníčko a my si tu budeme povídat o adventu:-)) Ale myslím, že to není důležité. Ten čas má každý v sobě. Já období adventu a Vánoc miluju beze zbytku a nic na tom nezmění řeči o komerci, stresu, shonu, nákupní horečce.

Kdo chce, ať se honí, já to mám nastavené jinak. Pro mě je advent vyvrcholením celého roku, sama cítím v sobě určité zklidnění. S první adventní nedělí mám už nazdobený dům, hoří svíčka na věnci a pouštím koledy. Miluju všechny ty atributy Vánoc jako betlém, adventní věnec, větvička cesmíny, břeťanu a chvojí ve váze, všude plno svíček a úžasných vůní, světýlka kam se podíváš.

Nešílím s úklidem a nákupem, nepatřím k těm uštvaným ženám, co na Vánoce nadávají. Chodím po městě a „nadýchávám“ tu správnou atmosféru, chodím na výstavy a s kamarádkami na skleničku punče. Je to čas zastavení a sbližování srdcí. Když se vrátím z procházky a doma mě uvítá teplo krbu, ráda si k němu sednu s hrnkem čaje.

koblizka

Pohádky......umíme si vůbec bez nic Vánoce představit? Nechci, aby moje srdce někdy okoralo tak, že bych se na Vánoce netěšila a neslavila je. Chci být asi pořád tím dítětem, co se tolik těší.....

Ráda připravuju štědrovečerní stůl, kde má každý vlastnoručně vyrobenou jmenovku. Sváteční porcelán a sklo. A svíčka, která hoří i za ty, co s námi už nejsou. Vůbec mi nevadí, že se mi doma smějí, že zase začnu se svým „proslovem“ před večeří. Připomínám jim, aby si vzpoměli na ty, co zrovna nemohou sedět u svátečního stolu - na doktory na operačním sále, na řidiče tramvají, na piloty.....každý nemá to štěstí, aby mohl být se svojí rodinou. Nebráním se dojetí a i to, myslím, k Vánocům patří.

Přeju všem krásný advent i celé vánoční období. Kobližka.

Milá kobližko, to jste napsala moc hezky a jistě nejednu z nás přiměla k zamyšlení

Reklama