Kam zmizela vaše první výplata? Takovou otázku jsem položila i mým kolegům v redakci. Za co ji utratili Klára, Radek a Jakub? Dokážete to odhadnout?

Klárka

Svoji první výplatu jsem patrně utratila za úplně stejné věci, za jaké jsem předtím utrácela peníze z kapesného od rodičů – za HADRY, jak doma říkáme, rovná se souhrnně oblečení, kabelčičky, botky... Myslím, že nic velkého to ale nebylo, vzhledem k tomu, že si to nepamatuju – a tak dávno to zase není.

Z vyprávění maminky vím, že ona svoji první výplatu utratila za gramofon – tehdy měl podobu velké hrací skříně. Dodnes má tento kus nábytku místo u nás na chalupě, a i když už patrně nehraje – dlouho jsme to nezkoušeli – něžně z něj utíráme prach a pečujeme o něj.

Jakub

Docela první výplatu? Huh – to je těžká otázka. Když budu uvažovat nad skutečnou prací jako zaměstnáním, nikoli brigádami, tak to bylo v nemocnici, kde jsem dělal sanitáře. Ale za co jsem peňouze utratil, to už si vážně nevzpomínám, nebylo to tedy nic významného, očekával bych, že standardní výdaje na chod domácnosti. Stejně tak je tomu nyní, akorát se domácnost rozrostla z počtu jednoho kusu na počet tří kusů.

Radek

Koupil jsem si černý kožený boty značky Puma za 2 000 Kč, bylo to v roce 1990. Byl jsem ale terčem vtipných poznámek, že černá zmenšuje, a moje nohy tak vypadají menší. A když má chlap malou nohu... no znáte to, ne? Měl jsem z toho trauma. Přesto jsem je nosil všude. Pak jednou zapršelo, boty navlhly, a tak mě nenapadlo nic lepšího než je dát na topení. A bylo po botách. Zbytek měsíce jsem neměl ani úžasný boty, ani peníze na jídlo.

Reklama