Zdraví

Kde se v nás bere imunita?

Víte, která část našeho těla ovlivňuje nejvíc imunitu a kde probíhají největší boje proti “zlým” bakteriím? Kdo tvrdí, že imunitní systém sídlí ve střevech, má pravdu. Ve střevech vzniká až 70 % naší obranyschopnosti. Jak to tam funguje?

Bion3

Střevní mikroflóru přirozeně osidlují různorodé bakterie a kvasinky, říkejme jim „přátelské”, které mají za úkol bránit nadměrnému množení patogenů a infekcí, tedy nepřátele lidského těla, a neustále nad nimi udržovat převahu. Přátelské bakterie také podporují trávení potravy a pomáhají z ní uvolňovat a vstřebávat vitaminy a minerální látky potřebné pro správnou činnost těla. Přátelských bakterií žije ve střevech 400-500 druhů a společně váží kolem jednoho kilogramu. Patří mezi ně například kultury mléčného kvašení rodu lactobacillus nebo bifidobacteria.

„Přátelské” probiotické bakterie jsou ale velmi citlivé na naše chování, stravu a návyky. Ničí je špatné stravovací návyky, kouření a nadměrná konzumace alkoholu a i některé nemoci a léky - nejčastěji antibiotika, které kromě patogenů a infekcí ničí i přátelské bakterie. Působením těchto vlivů se množství dobrých bakterií zmenšuje a tak mají patogeny šanci na větší množení.

Bion3

Aby se tyto negativní vlivy vyvážily a střevní mikroflóra se dostala zpět do rovnováhy, je nutné do těla probiotické bakterie doplňovat. Zařaďme tedy do jídelníčku stravu, která kultury mléčného kvašení obsahuje – živé jogurty, kefíry nebo doplňky stravy s obsahem těchto prospěšných probiotických kultur. Obnovení střevní mikroflóry je postupný proces a vyžaduje pravidelnost. Kultury mléčného kvašení je k zaznamenání nějakých výsledků nutné doplňovat každý den po dobu zhruba jednoho měsíce. Více o kulturách mléčného kvašení a jejich vlivu na organismus na www.bion3.cz

Bion3

   
25.04.2014 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] Marika11 [*]

  ja posilnuje imunitu s monsea

  superkarma: 0 09.02.2015, 23:28:39
 2. [3] EvikMacik [*]

  Na imunitu z vlastní zkušenosti můžu doporučit 5prevemax. Doma ho už bereme všichni a jsem za něj moc ráda. Je přírodní, obsahuje betaglukany, co víc si přát?? :)

  superkarma: 0 13.01.2015, 09:37:44
 3. [2] zdenny [*]

  Používám Biopron, taky dobrý.

  superkarma: 0 11.05.2014, 11:39:54
 4. avatar
  [1] Mam [*]

  znám, jsem s ním spokojená Sml67

  superkarma: 0 27.04.2014, 21:10:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme