Bulvár

Kde se to v těch lidech bere? 

Jak se dá žít se sousedy, kteří vám dělají ze života peklo, se dočtete v příspěvku od čtenářky s nickem Alenka0010, za který moc děkujeme.

Vážená a milá redakce Ženy-in, na téma o sousedech bych mohla napsat celý román. Je toho tolik, že se všechno, co jsme s našimi nynějšími sousedy zažili, do tohoto příspěvku ani nemůže vejít.

V roce 2004 jsme se odstěhovali do domku na vesnici a protože bývalí majitelé a zároveň naši sousedé měli nevyřešené resty v podobě exekuce na jeho část, bydleli jsme v domku asi rok a půl v podnájmu, než se všechno vyřešilo. Zatím jsme domek opravili a zkulturnili tak, aby se v něm dalo bydlet. Sousedi se zatím zdáli být v pohodě, ale proč taky ne, když čekali na penízky.

Po prodeji na jaře 2006 nám začaly krušné časy...oproti původní dohodě nám odmítli prodat zahradu, naštěstí jen polovinu, půlka byla v té době obce a ta nám s prodejem vyšla vstříc. Ukázalo se, že věřit těmto lidem, že jednají na rovinu, nebylo zrovna to nejlepší...naráz chtěli doplatit za tamto a za tamto a když nebylo po jejich, začali vyhrožovat soudy.

Po dodatečném digitální zaměření pozemků se ukázalo, že téměř nic není v pořádku, jediný plot nestál na hranici a navíc za naším plotem, v místě příjezdu k domu, patří asi půl metru dotyčnému sousedovi. Nejdřív po nás začal vymáhat neadekvátní nájemné, a když jsme na něj nechtěli přistoupit, začal vyhrožovat, že nám zamezí v přístupu do domu.

Po bezvýsledných pokusech o dohodu přes našeho právníka, jsme na jeho radu začali budovat vjezd do domku z druhé strany z obecní komunikace. Ještě musím připomenout, že rapidně se změnilo i chování všech příslušníků sousedovic rodiny k nám...manželovi začali tykat a nazývat ho střídavě ženským a mužským přirozením, dětem taktéž začali vulgárně nadávat a vyhrožovat jim fyzickým napadením. Taktéž vyhrožovali fyzickou likvidací našich zvířat, zejména psů. Tohleto mě tenkrát ranilo nejvíce a musím se přiznat, že kdyby k něčemu takovému došlo, byla jsem rozhodnutá svoji rodinu bránit jakýmkoliv způsobem.

Dalším problémem, jak se brzy ukázalo, byla společná žumpa. Sousedka se naráz rozhodla, že nám neumožní žumpu používat, vše hnala přes stavební úřad v domnění, že ten jí vyhoví, ale bohužel se spletla. Následovala různá udání na černé stavby na našem pozemku, několikeré návštěvy policie kvůli špatnému parkování, všechno bezvýsledné, s ničím sousedé neuspěli.

Nakonec se přece jen v roce 2009 rozhodli řešit své nároky soudně...požadovali zaplatit zpětně neadekvátní nájemné, odstranit ploty, uvést pozemek do původního stavu, zaplatit úroky z prodlení. Po prvním jednání u soudu bylo zřejmě sousedovi jasné, že bez právního zastoupení to nebude mít jednoduché, takže si najal tady ve městě dost známou advokátku, která má své kontakty i u soudu. Naráz začal obrat a my máme dnes opravdu obavy, jak vše skončí. Na papíře není nic, kromě kupní smlouvy, z jakékoliv peněžní kompenzace nakonec sešlo, ale přesto máme pocit, že navrch bude mít ten, komu soudkyně jeho tvrzení spíše uvěří. Příští soudní jednání má být začátkem června, snad bude poslední...

Nikomu ze sousedovic rodiny nepřeju nic zlého, i když vím, že u nich tomu tak není....už několikrát jsme slyšeli, jak soused řve, že nám nikdy nedá pokoj, jeho žena je zelená závistí, když vidí, jak si domek dáváme do kupy, jak jsme přesto přese všechno šťastní a dokážeme se smát...to vždycky uslyšíme větu, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. Jenže kdy je to naposled? To přece nikdo neví. Za těch 6 let, co tady bydlíme, jsme si už docela zvykli na to, že vedle nás bydlí magor, ale stejně mě občas napadne otázka: Kde se to v těch lidech bere? 

Alenka0010

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Obdivuji vaši trpělivost a držím vám moc palce, aby u soudu vše dobře dopadlo.

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Chtěly byste takové sousedy?

Vydržely byste všechny ty peripetie, nebo byste se raději odstěhovaly? Jaké máte sousedy? Jste na tom lépe než Alenka0010, nebo snad ještě hůř? Napište nám na:

redakce@zena-in.cz

Soutěž: KOMSU

 

   
04.05.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] SARI [*]

  Přeju hodně štěstí!!!! Věřit lidem, to se bohužel nevyplácí - vlastní zkušenost - a taky na hrubý pytel hrubá záplata - taky vlastní zkušenost. A taky, že s dobrotou člověk dneska nedojde vůbec, ale vůbec nikam! Lidi jsou prostě závistiví, nepřející svině. Neříkám, že všichni ..... ale v zásadních okamžicích valná většina! Tak dejte dědkovi co proto!Sml67

  superkarma: 0 04.05.2010, 23:13:10
 2. [8] jastura [*]

  Alenka0010 — #5 ten dopis a všechny takovéto důkazy si uschovejte, bude to dobrý důkaz pro soud. Každopádně bych si udělala i ověřenou kopii na notářství a předkládala raději ji, než originál. I ze soudních spisů se už ledacos ztratilo! Kdyby byl nutný originál, budete mít alespoň notářsky ověřenou kopii.

  superkarma: 0 04.05.2010, 14:24:09
 3. avatar
  [7] Alenka0010 [*]

  Děkuju všem Sml7

  superkarma: 0 04.05.2010, 14:22:49
 4. avatar
  [6] enka1 [*]

  Pámbů s námi a zlý pryčSml15

  superkarma: 0 04.05.2010, 14:11:34
 5. avatar
  [5] Alenka0010 [*]

  Heather — #3 Byla uzavřena nejdřív smlouva o smlouvě budoucí kupní, pak kupní smlouva, kde byla uvedena všechna č. pozemkových parcel. Dle mého odhadu je ve smlouvě uvedeno vše tak, jak má být, i věta, že prodávající se zavazují, že na nemovitostech nevzniknou žádné závazky. Je pravda, že dohoda o prodeji pozemků, které prodávajícím tenkrát ještě nepatřily, byla pouze ústní. Dnes už vím, že to byla blbost. Manžel tenkrát neměl žádné špatné zkušenosti a tak tvrdil, že věří tomu, že pokud dodrží slovo on, udělá to i ten druhý. Nestalo se tak a dnes už máme podezření, že prodávající od začátku jednali s úmyslem podvést nás. Kupovali jsem domek poprvé a nikdo z rodiny taky neměl tu zkušenost, dnes bych si proklepla všechno, ale už je pozdě. Ovšem na nesrovnalosti při zaměření pozemků jsme opravdu přijít nemohli, zaměřeno bylo až po prodeji. A dle mého názoru by důsledky měl nést prodávající, ovšem to by se musel chtít domluvit. O jeho záměru svědčí už to, že místo aby prodal pozemky nám, prodal je synovi, aby se odpovědnosti zbavil. Jinak i v jeho vyjádření soudu jsou lži...tvrdí, že my jsme o pozemky neměli zájem a že nám nikdy nebránil v průjezdu na náš pozemek. Přitom my máme k dispozici i dopis, kde píše, že nám povolí průjezd jen do roku 2008.

  1. na komentář reaguje jastura — #8
  superkarma: 0 04.05.2010, 14:08:30
 6. avatar
  [4] Winnie the Pooh [*]

  Tak když to čtu, jsem tuplem ráda, že jsme sousedské potyčky vyřešili radikálně - bič a pryč! U vás tohle asi nepřichází v úvahu, tak alespoň držím všechny palce. Ale i když soud vyhrajete, sousedů a jejich útoků se nezbavíte Sml68, naopak to může být ještě horší. Tak hodně trpělivosti a štěstí Sml67!

  superkarma: 0 04.05.2010, 14:00:15
 7. avatar
  [3] Heather [*]

  [size= 10pt; font-family: "Arial","sans-serif"; mso-ansi-language: DE-AT; mso-bidi-font-weight: bold; mso-no-proof: yes;" lang="DE-AT">Držím palce, aby všechno dobře dopadlo…Sml67 Jen nevím, kolik chyb jste udělali vy, jaký podíl na tom máte také – podle toho, co je v článku, není asi vše dobře papírově podchyceno. A to je špatně. Když jsme kupovali domek my, na všechno jsem chtěla papír, potvrzení, smlouvy se všemi podmínkami…Sml80

  1. na komentář reaguje Alenka0010 — #5
  superkarma: 0 04.05.2010, 13:51:10
 8. avatar
  [2] Alenka0010 [*]

  Věrulinka — #1 Věruš, on je samostatný, tedy až na tu žumpu, ta je společná Sml15, ale jinak je mezi náma plot a ještě cesta...jenže to jsou ty nesrovnalosti s pozemkama. A tenkrát před prodejem jsme byli i na katastru, nic tam nebylo...jsem poučená, i soudkyně řekla, že s prodávajícím se musí jednat apriori jako s podvodníkem...kam jsme to dopracovali v tom našem státě?

  superkarma: 0 04.05.2010, 13:49:11
 9. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml15Sml79 ježišmarjá, ono věřit lidem na čestný slovo, ne nejde v žádném případě Sml23, moc vám držím Sml67Sml67Sml67Sml67, aby soud byl poslední a spravedlivý, aby jste ho vyhráli Sml67

  Mě by klepla pepina, neunesla bych to Sml23, ještě že jsme koupili dobře a bez problémů.Tedy nikdy bych do nečeho podobného ani nešla Sml23, domek musí být samostatný, jenom ne  s někým Sml23Sml15, to nikdy nedělá dobrotu Sml23

  1. na komentář reaguje Alenka0010 — #2
  superkarma: 0 04.05.2010, 13:40:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme